Pół miliona za przyrost szczepień dla Gryfowa Śląskiego

6
687

Burmistrz Olgierd Poniźnik odebrał z rąk Wojewody Dolnośląskiego promesę na pół miliona złotych, za przyrost szczepień w gminie. Na co przeznaczone zostaną te pieniądze?

 

W czwartek, 30 grudnia 2021 roku Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski wręczył przedstawicielom samorządów symboliczne czeki w ramach konkursu „Rosnąca odporność”, którego głównym celem było zmotywowanie gmin do zaangażowania się w promocję szczepień przeciw COVID-19. Te gminy, które osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia w okresie od 1 sierpnia do 31 października 2021 roku otrzymały finansowe wsparcie. Wśród laureatów znalazła się Gmina Gryfów Śląski. Czek na pół miliona złotych z rąk Wojewody odebrał Burmistrz Olgierd Poniźnik.

– Robiliśmy wiele działań promujących szczepienia – wspomina Burmistrz Olgierd Poniźnik, który tłumaczy, iż środki te Gmina może przeznaczyć na działania związane z covidem. Przyznaje także, iż jest już pomysł na wydatkowanie tych środków.

– W ramach tego chcemy zakupić samochód dla straży miejskiej – wyjaśnia Burmistrz, który mówi, iż strażnicy cały czas zajmują się realizacją wielu zadań związanych z covidem, np. kontrolami przestrzegania kwarantanny. Ale oprócz nowego samochodu z tych środków Gmina będzie chciała przeprowadzić szkolenia dla strażaków z pierwszej pomocy i sfinansować szkolenia z obsługi USG pracownikom miejscowego pogotowia.

6 KOMENTARZE

  1. Zamiast nowej fury dla straży miejskiej, kupic sprzęt i narzędzia do czyszczenia i sprzątania miasta. Takiego syfu i brudu na święta już dawno nie było!
    Zamiast zasypywać pół miasta piachem, leżącym az do lata lub następnego roku, zacznijcie sypać solą i kamyczkami, ktore mozna ponownie odzyskać. Zapraszam burmistrza i komórki odpowiedzialne za czystość do czeskiej Raspenavy- naszego miasta partnerskiego. Pojedzcie i sprawdźcie jak dbać o czystość miasta a szczególnie zimą!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here