Kolejne prawa jazdy zatrzymane

1
1364

Wczoraj tj. 19 marca 2020 roku policjanci Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zatrzymali cztery prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Od chwili zatrzymania pierwszego do czasu zatrzymania drugiego dokumentu upłynęło niespełna pół godziny. Jest to już 9 prawo jazdy zatrzymane w tym roku.

Policjanci ruchu drogowego, pełniący w dniu wczorajszym służbę na terenie powiatu lwóweckiego, zwrócili uwagę na pojazd marki VW. Zmierzyli prędkość osobówki i okazało się, że kierujący samochodem porusza się z prędkością 108 km/h. Pomiar został wykonany w obszarze zabudowanym, na drodze krajowej. 39-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego przekroczył prędkość o 58 km/h. Mężczyźnie funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarali 400 zł mandatem i 10 punktami.

 

Jakież było zaskoczenie policjantów, kiedy w niedużym odstępie czasu kolejny kierujący pędził z prędkością 121 km/h. 54- letni mężczyzna również stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz został ukarany mandatem.

 

Piękna pogoda i dobre warunki na drodze sprzyjają roztargnieniu i rozkojarzeniu na drodze o czym świadczą kolejne zatrzymane prawa jazdy w tym dniu. 30- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który jechał z prędkością 106 km/h oraz 39- letni mieszkaniec Jeleniej Góry, którego licznik wskazywał 104 km/h również na najbliższe 3 miesiące stracili uprawnienia.

 

Po raz kolejny przypominamy, że od 18 maja 2015 r. obowiązują zmiany w Ustawie prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z art. 135 ust. 1a. Policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

 

-/st.post. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

1 KOMENTARZ

  1. To jak jest ?
    Stan epidemiologiczny, w ciągu tygodnia pewnie wyjątkowy, wojsko na granicach czy przy pomocy policji a chłopaki się fotoradarem bawią ?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here