Władze Lubomierza podziękowały policjantom

9
1225

Policjanci każdego dnia narażeni są na niebezpieczeństwo. To ta ciemna strona ich służby. W takich trudnych chwilach zachowanie zimnej krwi i odpowiednia reakcja decydują często o zdrowiu, a niekiedy i o życiu. Do jednej z takich sytuacji doszło jesienią ubiegłego roku, kiedy to funkcjonariusz lwóweckiej policji w celu odparcia bezpośredniego ataku na życie i zdrowie użył broni służbowej. W tej akcji nie był on sam.

 

Zdarzenie miało miejsce 22 listopada 2021 roku około godziny 21.00. To wówczas dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o obywatelach Ukrainy, którzy chodzą po jednej z posesji w miejscowości Pasiecznik (gm. Lubomierz). Zgłaszający u jednego z mężczyzn dostrzegł w ręce nóż.

Na miejsce dyżurny lwóweckiej jednostki skierował dwa patrole policji. „Gdy funkcjonariusze dojeżdżali na miejsce zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, który na widok radiowozów zaczął wymachiwać nożem. Policjanci podjęli czynności wobec mężczyzny nakazując mu odrzucenie niebezpiecznego narzędzia. Mimo wydawanych poleceń ten nie stosował się do nich, był agresywny i wymachiwał nożem w kierunku policjantów. Mundurowi zastosowali środki przymusu bezpośredniego, które nie poskutkowały. W trakcie interwencji jeden z policjantów został raniony przez napastnika w rękę. W związku, iż mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny i nie reagował na wydawane polecenia policjanci oddali strzały ostrzegawcze z broni służbowej w bezpiecznym kierunku, co również nie poskutkowało. Gdy agresor kontynuował atak na policjantów jeden z nich w celu odparcia bezpośredniego zamachu na życie i zdrowie oddał strzał celem obezwładnienia mężczyzny. Napastnik został raniony w nogę” – tak zdarzenie relacjonowała sierż. Olga Łukaszewicz, oficer prasowa lwóweckiej policji.

Ta interwencja została doceniona przez władze Lubomierza. Na spotkanie, które odbyło się we wtorek, 15 lutego 2022 roku w Urzędzie Gminy i Miasta Lubomierz zaproszeni zostali funkcjonariusze, którzy przeprowadzili skuteczną interwencję oraz ich przełożeni.

Burmistrz Lubomierza Pan Marek Chrabąszcz, Zastępca Burmistrza Pan Adam Skrzydłowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Michał Pater oraz Członek Zarządu Powiatu Lwóweckiego Pan Wiesław Ziółkowski złożyli na ręce obecnych: starszego sierżanta Pawła Tatyrża i młodszego aspiranta Łukasza Ptasiuka najserdeczniejsze podziękowania.

„W imieniu mieszkańców Gminy Lubomierz i własnym składamy serdeczne podziękowania za bezcenną wartość, jaką jest poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy. Pragniemy podziękować za dotychczasowe olbrzymie zaangażowanie w realizację powierzonych zadań, które wykonujecie z poświęceniem i profesjonalizmem. Powołanie i służba społeczeństwu niesiona przez Policjantów, świadczy o wysokim poczuciu odpowiedzialności, sumienności i oddaniu sprawom, które są dla naszej społeczności bardzo ważne.” – usłyszeli funkcjonariusze KPP w Lwówku Śląskim.

Dla dwóch nieobecnych podczas spotkania funkcjonariuszy – st. sierż. Emila Lenik oraz st. post. Anny Radziwanowskiej – podziękowania oraz drobne upominki zostały przekazane na ręce Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim nadkomisarza Marka Zabiegały oraz Komendanta Komisariatu Policji w Gryfowie Śl. podkomisarza Remigiusza Mirka. – wyjaśnia Wiceburmistrz Lubomierza Adam Skrzydłowski.

Gratulujemy!

9 KOMENTARZE

  1. Gratulujemy nowego komendanta w Lwówku śląskim. Szkoda że z tak daleka. Oby działał prężnie bo obecnego trudno trudno pobić w działaniu.Szkoda że odchodzi.

  2. Wszystko cacy….
    Otwórzcie oczy! To jest zawoalowane korumpowanie policjantów z cynicznym wykorzystaniem tego wydarzenia!
    Od nagradzania policjantów powinien być Komendant, a nie samorządowcy.
    Ciekawe, czy teraz któryś z tych policjantów będzie miał odwagę ukarać mandatem któregoś z tych włodarzy, gdy go na czymś przyłapie.
    “Sami swoi” wiedzą, co robią…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here