Pojazdy o wartości 600 tysięcy złotych odzyskane,

1
1125

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali czterech mieszkańców powiatu karkonoskiego, którzy na terenie zakładu posiadali pojazdy pochodzące z kradzieży. Auta skradzione były na terenie Niemiec oraz Polski. Niewykluczone, że mężczyźni mają na koncie więcej podobnych czynów. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. W chwili obecnej Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny.

 

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z funkcjonariuszami z grupy Nysa w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 4 mężczyzn mieszkańców powiatu karkonoskiego w wieku od 21 do 50 lat podejrzanych o przestępstwo paserstwa.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali czterech mężczyzn, którzy na terenie jednego z zakładów mechaniki samochodowej posiadali 10 skradzionych pojazdów oraz elementy karoserii pochodzących z kradzieży na terenie Niemiec i Polski. Pojazdy oraz elementy samochodowe o wartości szacunkowej ok. 600 tysięcy złotych zostały zabezpieczone na parkingu policyjnym do dalszej analizy a mężczyźni zostali umieszczeni w policyjnej izbie zatrzymań.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że mężczyźni mają na koncie więcej podobnych czynów.

Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzn Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

-/młodszy aspirant Beata Sosulska-Baran, KMP Jel. Góra/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here