Podejrzenie koronawirusa: policja zatrzymała parę na stacji benzynowej

51
15555
źródło Istotne.pl (fot. czytelnik)

Do zdarzenia doszło ok. 16:00 na stacji benzynowej na wjeździe do Lwówka Śląskiego od strony Bolesławca. Dwa auta policyjne zablokowały samochód osobowy. W środku był mężczyzna i kobieta. Stacja została odgrodzona i nikt nie mógł na nią wjechać.

 

Tak o zdarzeniu informował portal Istotne.pl:

Zachodzi podejrzenie, że para może być zarażona koronawirusem. Na stację benzynową ma zostać wysłana specjalna karetka pogotowia.

Nasz czytelnik informuje, że policja od początku chodziła w strojach ochronnych i maseczkach na twarzy, a ludzie wchodzili na stację paliw i płacili za paliwo. Dopiero po czasie zamknięto całą stację paliw i budynek z kasami.

Lwówecka policja odmawia udzielenia wyjaśnień. st. post. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski odsyła nas do służb sanitarnych.

Pan Mikołaj Żyłka Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Lwówku Śląskim tłumaczy, iż okoliczności zaistnienia tej sytuacji nie są mu znane i odsyła nas po informacje do policji, która zatrzymała pojazd z osobami, u których występuje podejrzane zarażenia koronawirusem. 

To policja o takim zdarzeniu – zgodnie z procedurami – poinformowała Sanepid zwracając się z prośbą o sprowadzenie specjalistycznej karetki. Taki pojazd został zadysponowany. Oczekiwanie na jego przyjazd nieco trwało, jednak pogotowie zabrało już pacjentów z podejrzeniem koronawirusa na oddział zakaźny szpitala w Bolesławcu.

Stacja paliw została poddana dezynfekcji i działa już normalnie. – Osoby, które obsługiwały dziś stację paliw będą pod nadzorem epidemiologicznym – tłumaczy Pan Mikołaj Żyłka Dyrektor PSSE w Lwówku Śląskim.

 

Z informacji od czytelników wynika, iż na miejscu nadal (godz. 19,21) pracują policjanci ubrani w kombinezony ochronne. Dwa oznakowane radiowozy i jeden nieoznakowany blokują samochód osobowy. Osoby wjeżdżające na stację są odsyłane.

51 KOMENTARZE

 1. Powinni do nich od razu strzelać. Co to za paranoja !!! Nie ma czegoś takiego jak koronawirus to jest wirus grypy w słabszym wydaniu podkręconym przez media.

 2. No tak dobra decyzja tylko czy ktoś w ogóle ich zapytał czy czują się chorzy i czy mieli kontakt z chorymi byli gdzieś itd? Bo jesli nie to chore działanie .

   • I tak było. Wk. ojciec zadzwonił że córka mu uciekła z gachem i koronawirusem. To kulsony popędziły. Nie zapytały lekarza, od którego przed chwilą wyszła z rozpoznaniem zapalenia gardła lecz wk. ojca kobiety. Jaki kraj takie procedury.

 3. A przypadkiem może pan prezydent chciał na tej stacji w Lwówku Śląskim podpisać ustawę o paliwach? Może już stacje telewizyjne zawiadomiono a tu policja przeszkodziła.

 4. Policja jak zwykle zamiast informować społeczeństwo to wszystko ukrywa jakby było jeszcze co ukrywać. Brawo policja lwówecka. A potem dziw że ludzie plotkuja i panika się wywołuje dziękuję panie komendancie

 5. Mój Boże czy to tak na poważnie?
  Po czym poznali, że Ci ludzie mogą być zakażeni wirusem? Każdego Kowalskiego teraz będą zatrzymywać prewencyjnie??? To jest chore

 6. Napewno stres dla policjantów, myślę że nikt z nas nie chciałby mieć kontaktu z wirusem… a tu nagle dostajesz wezwanie, że łapiesz kogoś w z podejrzeniem tego dziadostwa… nic przyjemnego…

 7. Dlaczego noszą maski?-przecież powinni je nosić tylko osoby zarażone;-)komedia…pewnie dlatego,że zostały wykupione przez służby, a my zwykły ,,Kowalski,, powinien czuć się bezpiecznie…

 8. Tatuś dziewczyny zrobił jej psikusa……Dziewczyna była chora, ale na co innego, była już po wizycie u lekarza. A tatuś podobno chciał już kiedyś z mostu skakać czy inne takie, “załatwił” jej 4 godziny w aucie i pobyt w szpitalu. Ot, żartowniś. A wy dalej szukajcie sensacji i krzyczcie, że to policja, PIS, czy lokalne wadze są winne 🙂

  Głupimi ludźmi strasznie łatwo się manipuluje…strasznie.

 9. Co się dzieje w tym kraju….
  To wprost nie do pomyślenia.
  Tak nie powinno być.
  To chorzy ludzie, nie przestępcy.
  Tak teraz będzie wyglądać rzeczywistość? Jak w science-fiction….

 10. Mam pytanie? W zasadzie dwa. Czy zabieranie głosu przez dr Sanepidu oznacza również, że pracownicy placówki wykonuką jakieś czynności w sprawie (np. wysyłają próbki do Wrocławia)? I czy w związku z tym osoby tam pracujące są bardziej narażone na wgranie wirusa niż zwykły Kowalski? 😉

 11. Wszyscy komentujący głupio i rozdmuchujący aferę, która tak na prawdę jest jedynie wymysłem chorego psychicznie człowieka…….. #dzbany #patole

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here