Nieznany sprawca utopił szczeniaki w potoku

4
942
(zdjęcie poglądowe)

Trzy martwe szczeniaki znaleźli w potoku policjanci. Nieznany sprawca wrzucił je do wody w zawiązanym worku. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

 

Informację o makabrycznym zdarzeniu, jakie miało miejsce w Świeradowie- Zdroju podało dziś rano Radio Wrocław. Z tej wynika, iż policjanci otrzymali zgłoszenie o wrzuconych do potoku trzech szczeniakach. Pieski miały być zawinięte w worku. To wskazywałoby na działanie celowe sprawcy.

Na miejscu interwencji w czwartkowy wieczór obecni byli policjanci oraz strażacy z OSP Świeradów- Zdrój. Ciała szczeniąt zostały zabezpieczone.

Osoba, która dokonała tego bestialskiego czynu może usłyszeć zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, co doprowadziło do śmierci zwierzęcia. Za taki czyn może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności

Lubańska policja potwierdza, iż w czwartkowy wieczór, około godziny 21. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu otrzymał zgłoszenie o znalezieniu w potoku w Świeradowie- Zdroju truchła zwierząt. Przybyli na miejsce policjanci przy wsparciu strażaków z OSP Świeradów Zdrój wydobyli z rzeki truchła trzech szczeniaków. – O sprawie powiadomiono Urząd Miasta i Powiatowego Lekarza Weterynarii – tłumaczy asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji.

Dziś lekarz ma określić, co to za rasy zwierząt i co było przyczyną ich śmierci. Jak wspomina policjantka, postępowanie w tej sprawie trwa. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

4 KOMENTARZE

    • … raczej usypiani.
      W magicznej wiosce jest taki “porządny obywatel”, który wieszał psy na drucie i strzelał z wiatrówki do kotów. A teraz sam się usypia wódeczką. Oby skutecznie.

  1. Bezbronne zwierzątka(dzieciątka!!!) utopionoAle oprawca codziennie będzie o tym ,makabrycznym i bestialskim czynie śnił!!!…p.s.wstyd,że mocniejszy pozbawia życia bezbronnym!!!..A może kat zmierzy się z silniejszym,np …

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here