Podejrzany o podpalenie składu opon w Lubaniu aresztowany na trzy miesiące

0
149
fot.: eLuban.pl

Wczoraj Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował areszt na trzy miesiące wobec Piotra U. Mężczyzna usłyszał kilka zarzutów w tym wywołanie pożaru składu opon, który miał miejsce w poniedziałkowy poranek.

W sumie mężczyźnie postawiono siedem zarzutów z rożnych sytuacji, zarówno tej, która miała miejsce w poniedziałek rano oraz wcześniejszych zdarzeń. – usłyszeliśmy od Łukasza Chrapka, zastępcy Prokuratora Rejonowego w Lubaniu.

Przypomnijmy, w poniedziałek o 6 rano w składzie opon przy ul. Przemysłowej w Lubaniu wybuchł pożar, w wyniku którego spłonął magazyn, w którym znajdowało się kilka tysięcy opon. Usiłowano również podpalić sąsiedni budynek, który jednak nie zajął się ogniem. TU i TU obejrzeć można wideo i fotorelację z akcji gaszenia pożaru.

Dzięki wytężonej pracy lubańskiej policji udało się powiązać kilka zdarzeń w wyniku czego przedstawiono mężczyźnie zarzuty poczynając od uszkodzenia mienia, spowodowanie pożaru po posiadanie środków odurzających czy prowadzenie pojazdów wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień. Z podejrzanym wykonano czynności i skierowano wniosek o areszt. Sąd podzielił argumentację prokuratury, że materiał dowodowy wysoko uprawdopodabnia popełnienie przestępstw przez podejrzanego, jak i to, że istnieją przesłanki w postaci zagrożenia surową karą, obawą matactwa i obawą popełnienia nowego ciężkiego przestępstwa. W związku z tym Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i wobec podejrzanego zastosował areszt na trzy miesiące. – usłyszeliśmy od prokuratora.

Więcej szczegółów powinniśmy poznać, gdy komunikat w sprawie wyda Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze.

 

autor: eLuban.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here