Podejrzany o kradzież tronu trafił do więzienia

2
910

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali 52-latka, który z otwartego pomieszczenia magazynowego ukradł krzesło. Jak się okazało, nie było to zwyczajne siedzisko ale wartościowa rzeźba w kształcie tronu, wykonana z afrykańskiego drewna.

Mężczyzna za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia, do którego trafił już bezpośrednio po zatrzymaniu. Okazało się, że za popełnione w przeszłości inne kradzieże mienia, ma do odbycia kary pozbawienia wolności w łącznym wymiarze 14 miesięcy.

 

Do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zgłosiła się kobieta, która zawiadomiła o kradzieży mienia. Z należącego do niej pomieszczenia magazynowego zginęła wartościowa rzeźba w kształcie tronu, wykonana z drewna afrykańskiego. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca wykorzystał moment nieuwagi pokrzywdzonej i fakt, że rzeźba znajdowała się w niezamkniętym pomieszczeniu.

Analiza zebranego materiału dowodowego, w tym nagrania monitoringu miejskiego pozwoliły na ustalenie danych sprawcy. Okazał się nim 52-letni mieszkaniec Złotoryi. Mężczyźnie tak bardzo spodobała się ta rzeźba, że postanowił ją wziąć do swojego mieszkania. Nie wiedział tylko, że jest tak cenna.

W wyniku przeprowadzonych przez policjantów czynności, skradziony przedmiot został odzyskany, a mężczyzna zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kradzieży mienia, za który grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Jak się okazało, mężczyzna miał do odbycia dwie kary pozbawienia wolności. Za popełnione w przeszłości inne kradzieże mienia trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi 14 miesięcy.

 

sierżant sztabowy Dominika Kwakszys Komenda Powiatowa Policji w Złotoryi

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here