Symulator karetki w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej

1
923

W PWSZ w Legnicy od lutego 2019 roku funkcjonuje Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. Utworzono je po to, by kształcić lub dokształcać w nim w sposób praktyczny studentów. Centrum zorganizowane jest na wzór prawdziwego szpitala. Od tego roku akademickiego sala 108 funkcjonuje jako symulator ZRM. Dzięki współpracy z Pogotowiem Ratunkowym w Legnicy, Uczelnia otrzymała karetkę, która po remoncie i przystosowaniu do warunków MCSM jest miejscem, gdzie studenci kierunku Ratownictwo Medyczne realizują zajęcia wymagające praktycznego przygotowania do zawodu.

Studenci ratownictwa medycznego od tego roku akademickiego mogą uczyć się m.in. medycyny ratunkowej przy wykorzystaniu symulatora karetki. Jest to w pełni wyposażony pojazd z profesjonalnym sprzętem. Służy on do nauki m.in. medycyny ratunkowej. Przyszli ratownicy medyczni będą mogli ćwiczyć procedury: selekcji pacjentów (Triage), przyrządowego udzielania pierwszej pomocy, korzystania z fachowej aparatury medycznej (defibrylator, aparaty tlenowe, respirator itp.), opatrywania ran i złamań.

We wnętrzu karetki, nasi studenci w trakcie zajęć mogą się poczuć jak w warunkach pracy ratownika medycznego. Podczas kształcenia praktycznego zachowana jest wierność symulacji medycznej co oznacza, że studenci znajdują się w warunkach fizycznego i emocjonalnego realizmu, pozwalającego doświadczać działania w warunkach zbliżonych do rzeczywistości.

 

-/ Mirosław Szczypiorski, PWSZ im. Witelona w Legnicy /-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here