Grozili pozbawieniem życia, okradali a jedn bił tłuczkiem do mięsa

2
2130
fot.: KPP Lwówek Śl.

Na 3 miesiące do aresztu trafili dwaj mieszkańcy Lwówka Śląskiego zatrzymani w związku z rozbojami w Lwówku Śląskim. Mężczyźni zaatakowali młodą kobietę po czym ukradli telefony komórkowe. Ponadto jeden z agresorów, dopuścił się podobnych czynów wobec dwóch innych osób. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

 

W minioną sobotę do Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zgłosiła się młoda kobieta, która poinformowała, iż dzień wcześniej na jednej z ulic w Lwówku Śląskim została zaatakowana przez mężczyznę, który szarpiąc ją za ubrania i grożąc pozbawieniem życia zmusił do wydania telefonów komórkowych, które miała przy sobie. W działaniu pomagał mu inny nieznany mężczyzna.

Policjanci niezwłocznie podjęli działania skutkujące ustaleniem i zatrzymaniem 50-letniego sprawcy oraz jego 18-letniego kompana jeszcze tego samego dnia.

W trakcie prowadzenia czynności funkcjonariusze ustalili, iż 50-latek w październiku dopuścił się jeszcze dwóch podobnych czynów. W obu przypadkach odwiedził w miejscach zamieszkania znanych mu mężczyzn, a następnie używając przemocy poprzez uderzanie w twarz oraz zadając uderzenia tłuczkiem do mięsa po ciele, dokonał zaboru telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych, stanowiących własność poszkodowanych.

W niedzielę, 15 października, mężczyźni trafili do prokuratora, który poparł wniosek policjantów o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec nich i skierował go do sądu. Sędzia, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, aresztował obu mężczyzn na 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwo rozboju grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na to, że 50-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwo, będzie on odpowiadał w warunkach recydywy. Oznacza to, że za kratkami może spędzić dłużej niż przewiduje kodeks karny za ten czyn.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

fot.: KPP Lwówek Śl.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here