Pocisk moździerzowy znaleziony w potoku w Lwówku Śląskim

1
1078

Podczas prac czyszczenia potoku w Lwówku Śląskim pracownik wykopał niewybuch z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczali miejsce znaleziska do czasu przyjazdu Patrolu Saperskiego z Bolesławca.

 

 

 

22 listopada 2022 roku około godziny 14:00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o nietypowym znalezisku. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, iż w Lwówku Śląskim na Alei Wojska Polskiego podczas prac czyszczenia potoku pracownik firmy wykonującej zlecenie wykopał niewybuch z czasów II wojny światowej.

 Policyjny pirotechnik określił, iż jest to pocisk moździerzowy z okresu !! wojny światowej. Odnaleziony niewybuch został zabezpieczony do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który w dniu dzisiejszym przetransportował go na poligon wojskowy celem neutralizacji.

Przypominamy i apelujemy, aby w przypadku odnalezienia przedmiotów, chociażby przypominających niewybuch, natychmiast informować najbliższą jednostkę Policji.

 

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

1 KOMENTARZ

  1. Brawo ! Roboty zawsze na czas! Akurat pstrągi skończyły tarło i złożyły ikre między innymi w tym potoku. Idealny moment na deptanie gumowcami piachu! A jak juz przejmą wody PZW to będzie idealny porządek, mnóstwo ryb i poukładane jak w pudełeczku zapałek:-)

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here