Rajd rowerowy „Szlakiem zdrowia i przyrody”

0
627
zdjęcie poglądowe Powiat Lwówecki

Dopiero co pisaliśmy o rajdzie rowerowym w Żaclerzu, a już teraz chcemy zaprosić Was na kolejny rajd – tym razem u nas. Jak wiadomo, ze względu na wybuch epidemii w kraju rajd zaplanowany na początku kwietnia, który miał otwierać sezon rowerowy w Powiecie Lwóweckim, nie odbył się. Nie chcemy jednak, aby taka okazja, jak wspólne wycieczki rowerowe, minęła nam koło nosa, dlatego przełożyliśmy na bardziej dogodny termin, który mamy nadzieję, że się odbędzie. Dlatego bardzo się cieszymy, że znowu będzie możliwość spotkania się na trasie w naszym powiecie.

Rajd odbędzie się 12 września 2020. Przygotowaliśmy dla Was jak zwykle dwie pętle – jedna krótka 20 kilometrowa, którą polecamy wszystkim niedzielnym rowerzystom i rowerzystkom ze swoimi rodzinami i pociechami. Druga – bardzo wymagająca, wynosi ok. 50 km i raczej nadaje się dla wytrwałych i wprawionych w pokonywaniu wzniesień z wielkim duchem sportowym. Na starcie każdy uczestnik otrzyma kartę z zadaniami konkursowymi, które będą do rozwiązania po drodze (udział dobrowolny, ale za to gwarancja dobrej zabawy dla dorosłych i dzieci), a nagrodą będą atrakcyjne profesjonalne koszulki rowerowe. Na mecie na wszystkich uczestników będzie czekać ciepły posiłek oraz niespodzianka – koszulki t-shirt dedykowane tej imprezie. W rajdzie weźmie udział również silna reprezentacja z naszego partnerskiego miasta Żacler w Czechach. Jak zwykle przebieg trasy i miejsce mety objęte są bardzo wielką wielka tajemnicą. Rajd oczywiście będzie zabezpieczony przez ratowników medycznych i służby techniczne, aczkolwiek ze względu na szczególną sytuację w kraju prosimy wszystkich uczestników o odpowiedzialny udział w rajdzie.

 

Szczegółowy program imprezy

Data: 12.09.2020
godz. 10:00 – start małej pętli (20 km) z rynku w Lwówku Śląskim
godz. 11:00 – start dużej pętli (ok. 60 km) z rynku w Lwówku Śląskim
godz. 14:00 -17:00 – przyjazd uczestników na metę, ciepły posiłek, losowanie koszulek

Zachęcamy bardzo serdecznie wszystkich mieszkańców Powiatu Lwóweckiego – oraz wszystkich miłośników naszych ścieżek rowerowych do wzięcia udziału w naszym rajdzie. Jak zawsze liczy się dobra zabawa, a nie miejsce na mecie – nasze rajdy to nie wyścig, a rekreacja.

Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest wcześniejsze złożenie wypełnionego i podpisanego oświadczenia (do pobrania w załączniku na dole strony) w Wydziale Rozwoju, Integracji Europejskiej i Promocji Starostwa Powiatowego we Lwówku Śląskim, ul. Szpitalna 4, Lwówek Śląski, II piętro, pok. 216, w terminie do 9 września 2020 lub wypełniony i własnoręcznie podpisany skan oświadczenia na mail: a.wolska@powiatlwowecki.pl

– Osoba, która nie ukończyła 18 roku życia może uczestniczyć w rajdzie jedynie za zgodą rodzica/opiekuna i pod opieką osoby pełnoletniej podczas rajdu.
– W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w rajdzie prosimy o natychmiastowe poinformowanie pracowników Wydziału, co umożliwi udział w rajdzie osobom z listy rezerwowej, tel: 75 782 36 53

 

Rajd „Szlakiem zdrowia i przyrody” realizowany jest w ramach projektu „Na zdrowie! – polsko-czeskie działania na rzecz ekologii i zdrowia“, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here