Po ile paliwo w Lwówku Śląskim? Płacz i płać!

18
2772

Od kilku miesięcy Polacy zmagają się z drożyzną na stacjach paliw. Ich ceny sukcesywnie idą w górę. Nie pomogły nawet rządowe ingerencje.

 

Jest wiele składowych wpływających na ceny paliw na stacjach. Od cen na światowych rynkach, ceny walut, popytu, …. Wszystkie z tych składowych w ostatnim czasie są niekorzystne, co w efekcie przekłada się na to, ile zapłacimy za litr paliwa. Dzień przed inwazją Rosji na Ukrainę ceny paliw kształtowały się około 5,5 zł za litr benzyny 95. Wybuch wojny spowodował wzrost ceny ropy Brent. Po raz pierwszy od 2014 r. osiągnęła ona poziom ponad 100 dolarów za baryłkę i obecnie kosztuje na poziomie 116 dolarów za baryłkę. Ponadto inwazja Rosji na Ukrainę wpłynęła także niekorzystnie na kurs złotego. To wszystko przekłada się na ceny hurtowe paliw, a te są podstawą do wyliczania cen detalicznych na stacjach.

Wszystko wskazuje na to, że o tankowaniu benzyny w cenie poniżej 6 złotych za litr w najbliższym czasie możemy zapomnieć.

Ceny paliw w Lwówku Śląskim nie jednego kierowcę mogą przerazić i zniechęcić do zakupu. W stolicy powiatu lwóweckiego w dniu dzisiejszym (03.03.2022 r.) najtańsze paliwo było na stacji Watis, gdzie popularna 95- ka kosztowała 6,17 złotych za litr, olej napędowy 6,41 zł za litr. Na Cirkle K benzyna 95 kosztowała 6,19 zł za litr, diesel był po 6,58 zł, a gaz po 2,84 zł. Natomiast na Orlenie benzyna 95 była po 6,19 zł, a olej po 6,43 zł.

Niestety, ceny paliw mają wpływ na ceny towarów i usług w naszym kraju. Spodziewać się zatem możemy wkrótce szybkiego wzrostu cen w sklepach, czy cen usług np. w warsztatach, czy usług budowlanych.

18 KOMENTARZE

  1. Im szybciej i więcej będziecie tankować, będzie potrzeba więcej paliwa i cena będzie rosła. Także im więcej tankujesz tym szybciej paliwowa cena wzrasta a jak każdy będzie tankował po 100 litrów na zapas to zaraz będzie po 10 PLN. A potem więcej

  2. Chyba działa rosyjska dezinformacja, do dzisiaj nie mam dostępu do PIT-36 w portalu rządowym Twój e-PIT, by złożyć zeznanie za 2021. Miało być tak dogodnie już od 15.02, takie mądre, wspaniałe rządy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here