Po czynach a nie słowach dobrego gospodarza poznacie #3

1
820
zdjęcia z początku marca 2024 r.

Budżet Gminy i Miasta Lwówek Śląski od pięciu lat nie był w stanie udźwignąć tak wielkiej inwestycji. Ale teraz burmistrza zapewnia, że za rok, może dwa to się może ziścić.

 

 

Jak zauważyliście w tym skromnym cyklu nie skupiamy się na wielkich inwestycjach, nie mówimy o strefie ekonomicznej miedzy Lwówkiem Śląskim a Radłówką, która miała tętnić życiem i stanowić punkt zwrotny w rozwoju gminy dając pracę i przynosząc do budżetu zyski z podatków, a skupiamy się na drobnych zadaniach, które wydają się tak banalne, iż nie powinno się im poświęcać większej uwagi, ale jak się okazuje, w gminie Lwówek Śląski i z tymi drobnymi zadaniami w sołectwach miejscowe władze mają problem.

Kolejnym takim ważnym zadaniem z punktu mieszkańców, dojeżdżających do szkoły dzieci i młodzieży jest wiata przystankowa w sołectwie Dębowy Gaj. Chyba dla wszystkich oczywistym jest, iż taka wiata powinna chronić przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, przed lejącym się z nieba żarem w lecie, ulewnym deszczem jesienią i śniegiem w zimie oraz wiatrem przez cały rok. A do tego powinna stanowić wizytówkę gminy i jej mieszkańców.

Jak wygląda wiata przystankowa w Dębowym Gaju?

Jej stan już pięć lat temu przez mieszkańców został określony, jako bardzo zły. Interpelację w tej sprawie do Burmistrz M. Szczęsnej złożyła radna Małgorzata Uboga.

„Proszę o całkowitą wymianę lub remont uszkodzonych elementów wiaty przystankowej w Dębowym Gaju przy drodze 2528D. Obecny stan wiaty uniemożliwia oczekiwanie dzieciom na autobus szkolny w godnych warunkach”. – wskazywała pod koniec stycznia 2019 roku pani radna.

Burmistrz Lwówka Śląskiego ze zrozumieniem podeszła do problemu.

„Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski uprzejmie informuje, iż remont uszkodzonych elementów wiaty przystankowej w Dębowym Gaju przy drodze 2528D zostanie przeprowadzony do końca 2019 roku”. – odpowiadała z początkiem lutego 2019 r. burmistrz Szczęsna.

Czy przystanek został należycie naprawiony?

Dziś teren wokół przystaniu jest zadbany widać, że mieszkańcy dokładają starań, by ten wyglądał czysto i schludnie. Jednak stan wiaty pozostawia wiele do życzenia. Braki w oszkleniu, rdza, stalowe elementy, które zamiast stanowić integralna część wiaty leżą na ziemi spełniając rolę podnóżków.

Po latach na problem uwagę zwrócił radny Dawid Kobiałka, który na prośbę jednego z mieszkańców gminy złożył w tej sprawie interpelację.

“Na prośbę Pana Jarosława Działy zgłaszam zniszczony przystanek w Dębowym Gaju przy drodze 2528D, zgodnie z ostatnią interpelacją w tej sprawie z dn. 13.02.2019 elementy powinny być naprawione do końca 2019 roku. Czy jest planowana naprawa wiaty?” – pyta w złożonej w lutym 2024 roku radny Dawid Kobiałka.

Burmistrz M. Szczęsna z rozbrajającą szczerością przyznaje, iż wiata zostanie ujęta w planie remontu między 2025 a 2026 rokiem (!)

„W odpowiedzi na interpelację Pana Dawida Kobiałki, Radnego Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim z dnia 23.02.2024 r. w sprawie zgłoszenia dot. zniszczonego przystanku w Dębowym Gaju przy drodze 2528D, Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski informuje, iż przystanek ten zostanie ujęty w przedsięwzięciu w ramach FEDS 2021-2027 i został wpisany do Strategii ZIT- AJ. Przewidywany termin realizacji projektu od stycznia 2025 r. do kwietnia 2026 r. – wskazuje w odpowiedzi burmistrz Lwówka Śląskiego.

Kolejne lata przyjdzie mieszkańcom pozostać trzymając się obietnic chyba, że w kwietniu zmieni się gospodarz w tej gminie.


1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here