500 tys. euro dziennie zapłaci Polska za działalność Turowa!

14
836

Ziścił się czarny scenariusz. Ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów, Polska została zobowiązana przez Trybunał Sprawiedliwości UE do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary pieniężnej w wysokości 500 tys. euro dziennie.

 

W maju bieżącego roku Polska została zobowiązana do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Jednak rząd do tego zobowiązania się nie zastosował. Premier zapewniał, iż toczą się rozmowy i nie trzeba zaprzestawać wydobycia. TSUE dla takiego zachowania okazała się bezwzględna i nałożyła karę na nasz kraj.

Dziś ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów, Polska została zobowiązana przez Trybunał Sprawiedliwości UE do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary pieniężnej w wysokości 500 tys. euro dziennie.

Wprawdzie nie jest to kwota, o której we wniosku pisali Czesi, czyli 5 milionów euro za każdy dzień wydobycia, jednak i tak te 500 tysięcy euro dziennie dla Polski to będzie niemały wydatek.

Karę mamy płacić za każdy dzień, aż do chwili zaprzestania wydobycia.

Odpowiedź Polskiego rządu

czytaj także
TSUE nakazuje natychmiastowe wstrzymanie wydobycia węgla brunatnego w Turowie
Kara za nierespektowanie wyroku TSUE – 5 mln euro dziennie?!

14 KOMENTARZE

 1. Niech sobie te i inne kary wsadzą tam gdzie słońce nie dochodzi. Będą nam w naszym kraju mówić co zamykać a co możemy otwierać . Precz z łapami od polskich pieniędzy i obywateli!!!!!

  • Śmieszny jesteś jak to nazywasz dzbanie. Chcąc zamknąć kopalnię a pozostawić elektrownię będziemy musieli kupić węgiel brunatny w jednej z pięciu czeskich lub dwóch niemieckich kopalni niezbyt daleko naszej granicy. Ot i prosta odpowiedź na unijne q-restwo.

   • Gość nie jest śmieszny, tylko napisał prawdę. Czesi już w 2018r. prosili nasz rząd o rozmowę i rozwiązanie problemu szkód górniczych ale jak to Pis nikt nam nie będzie mówił co mamy robić. Nikt nie lubi, jak się jego olewa. To są fakty a ty słuchasz ogłupiającej propagandy, powielasz to i jesteś śmieszny.

    • Feluś, jak się to czyta to widać kto się karmi TVN owską propagandą, a kto rozumie warte grube miliony interesy . Ile lat wydobywa kopalnia? Ile lat rządzi PIS? I KTO tu jest śmieszny?

  • A niemieckie i czeskie kopalnie (kilka ( dalej czynne przy naszej granicy i tak nas trują. Czepili sie tylko polskiej. A wyrobisko to słuszny tok rozumowania – wspaniałe do utylizacji niemieckich niebezpiecznych odpadów.

 2. Deficyt istoty szarej społeczeństwa wyklucza ich z zrozumienia rzeczywistości.
  A świetnym przykładem są komentarze tutaj.
  Kto podpisał traktat lizboński?
  Kto zachęca do utworzenia Armii dla Uni?
  Kto pozamykał gospodarkę i świadomie do prawadzil do Europejskiegp Funduszu zadłużenia pozbawiając ten kraj autonomii?
  Kto stopniowo niszczy przywileje Obywatelskie i zwiększa kompetencje organów państwowych?
  W tak żałosny sposób was dymają zwolennicy Trockizmu z siedzibą w Brukseli

  • No rzeczywiście możemy iść drogą Ghandiego . Wystarczy nam ziemniaków , by wyżywić buraków a władza łącznie z prezesem wyżywi się sama a i Pewxy odżyją. Do przywilejów obywatelskich należy jeszcze dodać Liberum Veto. Wy… ć .

 3. Mam sąsiada, który notorycznie sra na klatce schodowej, i nic do niego nie dociera. Polska to taki sąsiad, co innym sra na wycieraczkę i jeszcze twierdzi , że to nie jego kupa.

  • Może to czerwonoarmista który przyjechał do Lwówka na czołgu ?. Z kim się zadajesz takim się stajesz. Zawsze można zmienić mieszkanie i sąsiada ale rozumku już nie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here