Po czynach a nie słowach dobrego gospodarza poznacie #1

23
1972
Lwówek urzad flaga
Urząd Gminy i Miasta Lwówek Śląski

Radna twierdzi, iż burmistrz Szczęsna nie tylko nie pomaga w załatwieniu sprawy zniszczonych poboczy drogi, ale nawet nie odpowiada na jej pismo.

 

 

Jakość dróg to w ostatnich tygodniach temat nie schodzący z ust mieszkańców sporej części kraju. Tegoroczna zima doprowadziła nawierzchnie wielu z nich do tragicznego stanu. Drogi gminne, powiatowe, czy wojewódzkie miejscami przypominają ser szwajcarski. To nie tylko dyskomfort dla użytkowników dróg, ale także realne zagrożenie bezpieczeństwa.

Dziś kierowcy jak tylko mogą proszą o pomoc, o załatanie dziur, naprawę poboczy. Ale jak się okazuje w niektórych miejscach sprawa złego stanu nawierzchni, czy poboczy ciągnie się od miesięcy. Niestety, można odnieść wrażenie, iż władze zamiast interweniować schowały głowę w piasek.

O takiej właśnie sprawie w interpelacji skierowanej do Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski pisze Pani Katarzyna Krenz radna Rady Miejskiej Gminy Lwówek Śląski, która jak zapewnia, po raz kolejny zwraca się z prośbą o pomoc, przypominając, iż na jej ubiegłoroczne pismo burmistrz Szczęsna nawet nie odpowiedziała.

Działając w imieniu i na rzecz mieszkańców Niwnic i Gradówka, ponawiam prośbę w sprawie naprawy poboczy drogi powiatowej 2515D, (od Gradówka do skrzyżowania dróg 2515D i 2496D w Niwnicach).

Pismem z dnia 09.02.2023 r. deklarowali Państwo naprawę poboczy drogi 2515D w miesiącach wiosenno- letnich 2023 r. Niestety do dnia dzisiejszego tj. 16.02.2024 r. prace nie rozpoczęły się. W dniu 22.11.2023 r. złożyłam pismo do Państwa w tej samej sprawie, jednak do dnia dzisiejszego nie otrzymałam odpowiedzi.

Pobocza są w tragicznym stanie. Drastyczne obniżenia poboczy, zastoiska wody, miejscami wykruszenia to wszystko stwarza zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.” – wskazuje w interpelacji pani radna, która wnosi o pozytywne rozpatrzenie interpelacji.

Mieszkańcy Niwnic, Gradówka z wyjątkowo dużą wyrozumiałością podchodzili do sprawy, problemu znosząc dyskomfortu i zagrożenia bezpieczeństwa. Czy tym razem pani radna doczeka się odpowiedzi a burmistrz Szczęsna podejmie skuteczne działania, czy na te trzeba będzie poczekać do wybrania nowego burmistrza?

23 KOMENTARZE

 1. To prawda UMiG nie odpowiada na maile kierowane do nich . System nie wysyła powiadomień że dostarczono na skrzynkę więc udają że nic nie dotarło . Czas to zmienić i sekretariat gdzie przychodzą maile powinien zabrać sie do pracy .

  • Dziwne. Ja odpowiedź czy to na wysłaną wiadomość elektroniczną czy papierową zawsze otrzymuje odpowiedź. Proszę nie jątrzyć. Wszystkie wiadomości są rejestrowane, więc jeśli Pana wiadomość drogi MIESZKAŃCU nie dotarła zawsze można to sprawdzić. Wystarczy chcieć. Aczkolwiek nieudolność wysyłania też da się poprawić.

 2. Myślałem ,że na radnych wybierają ludzi .którzy potrafią rozróżnić gminę od powiatu , a ta pani interpeluje w sprawie drogi powiatowej do gminy . Pobocze jest w granicach pasa ruchu drogowego i chyba nie ma innego właściciela
  A faktem jest ,że kampania rusza pełną parą i zaczyna się ruch po 3,5 letnim zastoju..

  • I tacy ludzie zostają radnymi… Nie odróżnia gminy od powiatu ale krzyczeć potrafi najgłośniej. Przewodniczący powinien do właściwego organu skierować pismo czyli do starosty.

 3. W związku z zamieszczonym artykułem wyjaśniam:
  Zamiarem złożonej interpelacji było przekazanie jej za pośrednictwem Gminy Lwówek Śląski do Zarządu Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim. Zarząd Dróg Powiatowych pismem ZDP 97/23 z dnia 09.01.2023 r. zadeklarował naprawę poboczy w miesiącach wiosenno-letnich 2023r., jednak do dnia dzisiejszego tego nie uczynił. Na ponowne pismo z dnia 22.11.2023 r. w tej samej sprawie, do dnia dzisiejszego Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim nie udzielił odpowiedzi.

 4. Widzę jednak że pani radnej odpowiada taka praca pani burmistrz i nie odpowiadanie na interpelację. Skoro kandyduje pani do rady właśnie z ugrupowania pani Burmistrz więc nie rozumiem do końca tego artykułu co to ma być? Żal że nie odpowiada, jak żal to czemu popiera się panią burmistrz. Ale teraz to wszystko będzie dobrze, kampania wyborcza pełną parą.

 5. Obrzydliwa robi się ta kampania wyborcza. Przypominam , że obecna Pani Burmistrz bardzo dużo zrobiła dla naszego miasta i okolic , także Panie Przewodniczący i Pani radna proszę stonować.

  • Pani Burmistrz na niczym się nie zna za bardzo,do tego brak kultury, podpisała to co każdy by podpsial, kasę dostaly samorządy i to grubą, wystarczy się rozejrzeć

  • Chciałbym szczerze i bez złośliwości się dowiedzieć co konkretnie pani burmistrz zrobiła dla Lwówka Śląskiego.
   Porównując to miasto do świetnie zarządzanego Bolesławca można jedynie zapłakać nad zmarnowanym potencjałem.
   Brak strefy ekonomicznej, zniszczone chodniki i drogi, kiepska promocja miasta i burmistrz która każde pytanie o te sprawy traktuje jako personalny atak odwracając kota ogonem.
   To są moim zdaniem osiągnięcia rządzącej od wielu lat pani burmistrz.

 6. W tej gminie siedzą same dziwne ludzie . Dużo poufnych wiadomości zostaje ujawnianych.Kobiety które zajmują się podatkami rolnymi na przykład.Te Panie po nazwiskach muwią kto zalega z podatkami dla rodzin i znajomych.Gdzie jest rodo.Potem takie panie pod blokiem siedzą i plotkując bo mamie córeczka powie kto ile zalega.Skargę złorzylem osobiście i co cisza Pani dalej robi swoje.Tam wszyscy jak mafia robią co chcą.

 7. Mieszkańcy Niwnic już wiedzą że od Pani radnej i Pani sołtys nie można liczyć na nic .Nic dla wsi nie zrobiły i niezrobią.Poco to wogule pisać jak to szkoda słów może lepiej zmienić władzę i wkońcu coś zacznie się dziać na wsi pożytecznego a nie kończy się na gadaniu a Pani sołtys to wszystko obraca w żarty.

 8. Wiemy jak potraktowała radną burmistrz w sprawie szkoły, a teraz wspolny start? Nie rozumiem, ale mieszkańcy pamiętają. “Szkoła wygląda jak szpital psychiatryczny” Tak mówila o naszej szkole burmistrz

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here