Szarpał się z policjantem i złamał mu nogę

6
3333

Świeradowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Zatrzymany dewastował skrzynkę na gazety znajdującą się na zewnątrz jednego z dyskontów spożywczych. W trakcie jego zatrzymania doszło do uszkodzenia ciała policjanta. Sprawca usłyszał już zarzuty za to przestępstwo. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Początkiem tygodnia policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie Zdrój pełniący służbę na terenie miasta dostali zgłoszenie dotyczące nielegalnego wypalania śmieci przez nieznaną osobę. Na miejscu zdarzenia interweniowała już straż pożarna, która ugasiła pożar, natomiast funkcjonariusze udali się w teren za sprawcą wykroczenia.

Będąc na wysokości dyskontu spożywczego zauważyli dobrze im znanego z wcześniejszych interwencji 42-letniego mężczyznę, który uderzając o ścianę sklepu dewastował skrzynię na gazety. Podczas legitymowania mężczyzna zachowywał się agresywnie, odpychał policjantów i nie wykonywał ich poleceń. W trakcie próby obezwładniania agresora, ten szarpał za mundur policjanta. Wobec niego mundurowi użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek.

Próbując oswobodzić się z założonych na ręce kajdanek całym ciężarem ciała osunął się na funkcjonariusza aby go przewrócić. Siła uderzenia była tak duża, że policjant upadł na ziemie. Na skutek zdarzenia doznał złamania nogi. Pogotowie przewiozło go do szpitala. 42- latek mieszkaniec powiatu lubańskiego został zatrzymany i przewieziony do komendy w Lubaniu w związku ze spowodowaniem ciężkiego uszczerbek na zdrowiu interweniującego policjanta.
Usłyszał już zarzuty w tej sprawie, za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań/-

6 KOMENTARZE

  1. Nie jestem za agresja.
    Ale czasami po prostu karma wraca na ta biedna policję.
    Miejmy nadzieję, że 5 lat dostaną Ci funkcjonariusze którzy naruszyli nietykalność cielesna Gracjana.
    Ale skoro obojatek moze się wybronić przed cala polska, to pewnie nagrań z kamer komendy tez nie ma.
    W jakim stanie przybył i odeszedl z Komendy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here