Zostań Wolontariuszem 28. Finału WOŚP w Lubomierzu

0
137

Podczas 28. Finału Fundacja zbierać będzie środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Orkiestra skupiać się będzie przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Aby operacje były skuteczne, bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

Należą do nich: lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe.

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych, jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Chcesz zostać wolontariuszem? Zgłoś się do sztabu, który zarejestruje Cię w bazie WOŚP. To w sztabie dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka.

1. Zgłoś się do Naszego Koordynatora Sztabu:
a) telefonicznie, pod numer: 665 188 731
b) mailowo: [email protected]
c) osobiście w Ośrodku Kultury i Sportu w Lubomierzu (Plac Wolności 66 a)

2. WAŻNE! Do rejestracji potrzebne będą Twoje dane: imię i nazwisko, PESEL, data urodzenia, adres zamieszkania, imię i nazwisko rodzica /opiekuna prawnego, numer telefonu, adres e-mail, nazwa i adres szkoły do której uczęszczasz oraz Twoje zdjęcie w formie elektronicznej.

3. Pamiętaj, aby poinformować Twoich rodziców/prawnych opiekunów o Twojej chęci uczestnictwa w 28. Finale WOŚP. Przeczytaj także REGULAMIN WOLONTARIUSZA, który znajdziesz na naszej stronie: www.okislubomierz.pl

4. Po rejestracji w Sztabie, niepełnoletni Wolontariusze otrzymają od nas oświadczenie do podpisu przez rodziców/prawnych opiekunów, co jest niezbędne, by zostać pełnoprawnym Wolontariuszem.

5. Po zarejestrowaniu przez Fundację WOŚP dostaniesz od Sztabu: identyfikator, puszkę kwestorską i serduszka – naklejki, czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście.

6. Przed złożeniem dokumentów, zastanów się czy będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w Lubomierzu w dniu Finału czyli 12 stycznia 2020 r.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 30 Października 2020 r.
Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

/WOŚP/OKiS/

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here