Planeta Uśmiechu w Gryfowie Śląskim

0
1755

Oficjalne otwarcie pierwszego Niepublicznego Przedszkola w Gryfowie Śląskim miało miejsce w sobotę, 8 lutego 2020 roku. Dziś placówka w swoich progach powitała pierwszych przedszkolaków.

„tolerancja i nauka to podstawa
uśmiech i zabawa to obowiązek
przyjaźń i integracja to oczywiste”

to hasła przewodnie Planety Uśmiechu. „A wszystko po to, by dzieci były szczęśliwe i uśmiechnięte, bo jak powiedział Janusz Korczak: Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. – podkreśla dyrekcja placówki.

W oficjalnym otwarciu uczestniczyli wszyscy, którzy wspierali inwestycję. Zaproszeni zostali także parlamentarzyści, samorządowcy i rodzice przedszkolaków.

Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki nie krył radości z faktu powstania przedszkola w jego rodzinnej gminie i podkreślał, że teraz rodzice dzieci nie będą musieli czekać już w kolejce na przyjęcie swoich pociech do przedszkola. – Kamień z serca nam spada, bo niejednokrotnie mamy jedno przedszkole publiczne w gminie i niejednokrotnie mieszkańcy muszą martwić się o to, czy ich ukochane dziecko dostanie się do przedszkola, czy nie. – mówił Pan Daniel Koko. – Jako przedstawiciel władz powiatowych jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że w moim mieście, w mojej gminie tak piękne przedszkole powstało. – dodawał Starosta Lwówecki.

Pan Olgierd Poniźnik Burmistrz Gryfowa Śląskiego wyrażał nadzieję, iż pomiędzy nową niepubliczną placówką a publicznymi placówkami będzie zdrowa rywalizacja, która będzie motywowała strony do ciągłego podnoszenia, jakości. – Mam nadzieję, że pomiędzy przedszkolami, żłobkiem i szkołami będzie współpraca i na to liczę. – mówił nam Pan Olgierd Poniźnik – Jesteśmy w powiecie najlepsi pod tym względem, bo teraz już dla nikogo nie zabraknie miejsca w przedszkolu i to jest ważne – podkreślał Burmistrz Gryfowa Śląskiego.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here