Wyburzyli most w Lwówku Śląskim

0
1603

Po moście w ciągu drogi wojewódzkiej 364, ulicy Betleja w Lwówku Śląskim pozostało tylko wspomnienie i stare fotografie. 90- letni obiekt w tym tygodniu został całkowicie wyburzony.

 

Most powstał w 1930 roku. Zlokalizowany był w ciągu drogi wojewódzkiej nr 364 Lwówek Śląski – Złotoryja, ulicy Betleja w Lwówku Śląskim. Most był o tyle oryginalny, iż jego twórcy nie skrywali materiału i technologii wykonania jego konstrukcji, w przeciwieństwie do wielu innych konstrukcji mostowych, żelbetowych powstałych z początkiem XX wieku, gdzie żelbetowe konstrukcja zyskuje kamienne licowanie. Obiekt miał długość 38,40 metra i szerokość 8,16 metra. Natomiast wysokość całkowita mostu wynosiła 6,25 metra w tym światło 4,40. Szerokość jezdni wynosiła 5,85 metra a szerokość chodników po jej obu stronach 1,15 metra.

Wkrótce w tym miejscu powstanie nowy obiekt mostowy, który będzie się charakteryzował podwyższonymi parametrami nośności, będzie miał także większą szerokość, ale chodnik dla pieszych będzie przebiegał tylko po jego jednej stronie. Po drugiej powstanie jedynie wąski chodnik techniczny.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here