Solar Eco Energia: Każdy z nas chce być EKO

1
1459
Solar Eco Energia Gryfów Śląski

Każdy z nas chce być EKO, dbać o planetę, korzystać z przyjaznych dla środowiska źródeł energii a przy okazji oszczędzać na rachunkach. Bycie EKO to już nie tylko moda, a nasz obowiązek wobec naszych dzieci, wnuków, wobec przyszłych pokoleń. Na ekologiczne źródła energii stawiają rządy państw europejskich, stawiają także mieszkańcy naszego regionu. Każdemu, kto chce mieć komfort korzystania z niezawodnych i bezobsługowych systemów grzewczych, oszczędność na rachunkach i żyć w przyjaznym środowisku z pomocą przychodzi gryfowska firma Solar Eco Energia Centrum Odnawialnych Źródeł Energii Jarosław Mielniczyn.

Pompy ciepła, fotowoltaika, kotły C.O., urządzenia grzewcze, centralne ogrzewanie, armatura hydrauliczna, doradztwo, pomoc w zapewnieniu finansowania, montaż, serwis i bogato zaopatrzony sklep. To wszystko w jednym miejscu, w Gryfowie Śląskim, przy ulicy Przemysłowej 4, tel.: 608 033 402 lub 792 410 701.


Zaczęło się od pasji

Był rok 2012, kiedy firma pojawiła się na lokalnym rynku. – Rozpoczęliśmy od instalacji kolektorów słonecznych do przygotowania ciepłej wody użytkowej, tak zwanych solarów, stąd nazwa Solar Eco Energia. Później otworzyliśmy sklep z techniką grzewczą przy ulicy Rzecznej w Gryfowie Śląskim – wspomina z uśmiechem Pan Jarosław Mielniczyn.

Był to czas, w którym wkraczała do nas moda na ekologiczne ogrzewanie. Ludzie trochę na oślep szukali alternatywnych sposobów. Na rynku pojawiły się solary, weszła fotowoltaika i inne odnawialne źródła ciepła. Dla potencjalnych Klientów nie bez znaczenia był aspekt finansowy. Z pomocą przyszły pierwsze dotacje. Motywowały one ludzi do zainwestowania w przyjazne dla środowiska źródła ciepła.


Usługi od A do Z

Firma Solar Eco Energia spełniała marzenia tych, którzy stawiali na nowoczesność. Kluczem do sukcesu była wysoka jakość usług i ich wszechstronność. Klienci rzadko wiedzieli czego poszukują. Przychodzili i zadawali mnóstwo pytań. Zadaniem pracowników było rozwianie wszelkich wątpliwości, pełne doradztwo, pomoc w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania, pomoc w pozyskaniu dotacji, montaż urządzeń w domu u Klienta oraz pełen serwis. Takie podejście sprawiło, że firma szybko zyskała renomę. Wiązało się to z koniecznością zmiany lokalizacji. Potrzebny był nowy, większy lokal. Padło na zainwestowanie w strefie ekonomicznej.


Pionierzy w strefie ekonomicznej

Lokalizacja przy drodze krajowej była jak najbardziej odpowiednia dla prężnie rozwijającej się firmy, jednak teren ten był dziewiczy. Ziemię porastały wysokie trawy i krzewy. Początkowo nie wyglądało to zachęcająco i wymagało olbrzymiej inwestycji. – Decyzja o budowie nowej siedziby nie była łatwa, bo wszystko było tu nowe i nie do końca byliśmy pewni, czy grunt jest wystarczająco suchy oraz jak będą nas postrzegać Klienci? – wspomina Jarosław Mielniczyn – Z drugiej strony nie byliśmy początkujący w tej branży. Za nami było kilka lat doświadczeń. To pozwalało nam czuć się pewniej. – dodaje właściciel firmy Solar Eco Energia, która jako pierwsza zainwestowała w gryfowskiej strefie ekonomicznej.


Imponująca oferta

Duży, nowoczesny i znakomicie zaopatrzona salon sprzedaży oraz dwa magazyny i sporej wielkości parking. Tak dziś wygląda siedziba firmy Solar Eco Energia w Gryfowie Śląskim przy ulicy Przemysłowej 4. Oprócz właścicieli o zadowolenie Klientów dba 13 pracowników – trzech fachowców w sklepie, ośmiu montażystów, serwisant i magazynier.

Nasze usługi polegają głównie na montażu instalacji grzewczych, w tym pomp ciepła, kotłów centralnego ogrzewania: gazowych, peletowych, czy na eko groszek, a także na montażu instalacji fotowoltaicznych. – wyjaśnia właściciel firmy, która oferuje także montaż kolektorów słonecznych, instalacji wod-kan,centralnego ogrzewanua, wentylacji i rekuperacji. – Poza usługami mamy także sklep, w którym można dostać wszystkie komponenty, materiały instalacyjne niezbędne do wykonania instalacji grzewczych. – dodaje Pan Jarosław Mielniczyn.

W praktyce w sklepie możemy od ręki dostać niemal wszystko, co jest związane z techniką grzewczą, ale na półkach znajdziemy także kleje, farby, czy narzędzia budowlane.

Klient w jednym miejscu ma sklep, fachowe doradztwo, pomoc w wyborze, w opracowaniu dokumentacji, pomoc w pozyskaniu środków zewnętrznych, otrzymuje montaż oraz opiekę techniczną przez cały okres eksploatacji urządzeń. – To jest chyba takim naszym największym sukcesem. – mówi Pani Katarzyna Mielniczyn, która dodaje – Staramy się, żeby w naszym sklepie były wszelkie nowości. Jeżeli na rynku pojawia się np. jakiś nowy kocioł, to staramy się, żeby on u nas był, żeby Klient mógł przyjść, zobaczyć, dotknąć. To jest ważne.


Profesjonalne doradztwo

Dziś rynek jest pełen nowości. Dla przykładu, nie sztuką jest wydać krocie na źle dobraną lub przewymiarowaną instalację fotowoltaiczną, której okres zwrotu będzie bardzo długi albo nigdy się nie zwróci. Najważniejsze jest to aby instalacja była dobrze dobrana i uszyta na wymiar. Pan Jarosław tłumaczy, że nawet jeżeli obłożymy cały dach panelami, to nie znaczy, że zaraz będziemy na tym dużo zarabiać. Niezależnie jaką technologię zastosujemy, to energia elektryczna z zakładu energetycznego jest wciąż potrzebna, bo bez niej trudno myśleć o funkcjonowaniu całego układu. – Ważny jest bilans energii zużywanej przez domowników i do tego bilansu należy precyzyjnie dobrać odpowiednie urządzenia, żeby ogólny koszt był optymalny. – mówi właściciel gryfowskiej firmy, który podkreśla, iż w całej inwestycji niezwykle istotne są również kwestie formalno- prawne, o których nie każdy ma wiedzę, dla niektórych nie zawsze są one logiczne, a przynajmniej nie zawsze można znaleźć w pełni logiczne argumenty, żeby je wyjaśnić. Dlatego pomoc fachowców jest bardzo istotna tak podczas samego wyboru, jak również i przygotowania niezbędnej dokumentacji.

Firma Solar Eco Energia zajmuje się przygotowaniem dokumentacji. Dla przykładu, w przypadku zakupu paneli fotowoltaicznych firma zajmuje się całą dokumentację do zakładu energetycznego – Klient przychodzi tylko, składa zamówienie, podpisuje umowę i nie musi się niczym martwić – zapewnia właściciel gryfowskiej firmy.


Dotacje i kredyty

Koszt zakupu czy to instalacji fotowoltaicznej, czy nowych kotłów to spory wydatek. Dzięki współpracy z firmą Solar Eco Energia Centrum Odnawialnych Źródeł Energii w Gryfowie Śląskim możemy liczyć na pomoc w znalezieniu zewnętrznych źródeł dofinansowania i pomoc w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji.
Pomagamy w przygotowaniu dokumentacji dla osób chcących zakupić nowoczesny kocioł. „Czyste powietrze” to jest program realizowany przez Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Robimy także protokoły odbioru instalacji i zgłoszenie takiej instalacji do dotacji – wyjaśnia Pan Jarosław Mielniczyn, który dodaje, iż o dotację można również ubiegać się na zakup instalacji fotowoltaicznej, na tę można pozyskać do 5.000 złotych.

Firma Solar Eco Energia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów i współpracuje z kilkoma bankami. – W swoich usługach posiadamy także kredyty z banków Santander, Alior Bank i BGŻ. – mówi właściciel firmy. Dzięki temu Klient na miejscu może podpisać umowę na finansowanie części bądź całości inwestycji.


Ponad 2.000 zadowolonych Klientów

Kompleksowość usług, czyli od doradztwa, sprzedaży, przez montaż do serwisu. A przy tym najwyższa jakość usług i uczciwość. To pozwoliło gryfowskiej firmie na zdobycie zaufania już ponad dwóch tysięcy Klientów – Mamy wiele satysfakcji z rosnącej grupy zadowolonych Klientów. – przyznają Państwo Mielniczyn, którzy nie kryją, iż to również zasługa renomowanych na rynku firm, z którymi współpracują i od których kupują najwyższej klasy asortyment. – Aby osiągnąć wyznaczony cel wykorzystujemy wyłącznie wysokogatunkowe towary pochodzące od renomowanych wytwórców. Bacznie obserwujemy nieustannie zmieniające się trendy, przepisy prawne i możliwości z tego wynikające dla naszych Klientów, co natychmiast znajduje odzwierciedlenie w naszej ofercie. – tłumaczą właściciele.


Nowy rok, to nowe inwestycje

Firma Solar Eco Energia Centrum Odnawialnych Źródeł Energii cały czas się rozwija i już wkrótce powiększy się o kolejne magazyny. Dzięki temu Klienci będą mieli od ręki dostęp do jeszcze większego asortymentu.

Zapraszamy do odwiedzenia nas w siedzibie Solar Eco Energia Centrum Odnawialnych Źródeł Energii przy ulicy Przemysłowej 4 w Gryfowie Śląskim. Kontakt telefoniczny: 608 033 402 lub 792 410 701. Zachęcamy także do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.solarecoenergia.pl

Obejrzyj krótki materiał wideo

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here