Płacił fałszywymi euro. Grozi mu do 10 lat

3
1056

Policjanci z Nowogrodźca zatrzymali nastolatka podejrzanego o wprowadzenie w obieg fałszywych banknotów. Sprawca 3 razy użył w sklepie podrobionych pieniędzy. Dodatkowo podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli u niego 34 sztuki podróbek. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowogrodźcu zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego w związku z podejrzeniem użycia fałszywych banknotów. Sprawca dokonał płatności podrobionymi pieniędzmi w sklepach na terenie gminy Nowogrodziec. Ponadto w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez 19-latka mundurowi zabezpieczyli 34 sztuki fałszywych banknotów.

Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzany zamówił banknoty na portalu internetowym a następnie usunął z nich nadruk informujący o tym, że jest to podróbka. Następnie oszukując sprzedawcę w sklepie wprowadził je do obrotu.

Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

19-latkowi za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

-/asp.szt.A.Kublik-Rościszewska KPP Bolesławiec/-

3 KOMENTARZE

  1. Kiedyś, kiedyś jakiś Ukrainiec pokazywał mi prawko Władymira-nie do odróżnienia od oryginału.
    U nich lata temu dokumenty kolekcjonerskie kupował się, teraz to przyszło do nas.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here