Śmigłowiec LPR zabierze poparzonego mężczyznę

0
2873

Strażacy z ochotniczej straży pożarnej zostali zadysponowani do zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ten ma zabrać do specjalistycznego szpitala poparzonego mężczyznę.

 


Do dramatu doszło w czwartkowe popołudnie około godziny 16 w Rębiszowie. Obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego, który wezwany został do poparzonego mężczyzny podjął decyzję o konieczności jego pilnego przetransportowania do specjalistycznego szpitala. W tym celu zadysponowano śmigłowiec LPR.

Do zabezpieczenia lądowiska poproszeni zostali strażacy z OSP KSRG Rębiszów, którzy już są na miejscu i oczekują na przylot śmigłowcowca.

 

Aktualizacja (17:30)

Z wstępnych ustaleń obecnej na miejscu policji wynika, iż w wyniku kontaktu z tak zwanym “słoneczkiem” montowanym na butli gazowej doszło do zajęcia się ogniem ubrań 64- latka i następnie jego silnego poparzenia.

sierż. Olga Łukaszewicz oficer prasowa Policji w Lwówku Śląskim wyjaśnia nam, iż najprawdopodobniej był to nieszczęśliwy wypadek, ale dokładne wyjaśnienie tego jak doszło do poparzenia będzie teraz przedmiotem pracy policjantów. Jak wiemy, na miejscu jest tzw. grupa zdarzeniowa wraz z technikiem.

Mężczyzna został już zabrany do szpitala.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here