#PixelMania powraca, ale nie do Wlenia

7
1499
Fotograf: Studio Zahora (Polska), Cosplayer: Hayley Elise (Australia)

Najnowsza edycja wydarzenia #PixelMania2k22 odbędzie się w dniach 12-14 sierpnia 2022 roku.

 

Po covidovej przerwie, niezwykłe wydarzenie organizowane przez mieszkańca Wlenia odbędzie się po raz kolejny w Lubomierzu. Mowa tutaj oczywiście o PixelManii – imprezie, na którą przyjeżdżają cyklicznie ludzie z całego świata! PixelMania to jedno z nielicznych wydarzeń artystycznych o zasięgu światowym organizowanych w naszym regionie. Warto dodać, że jego pomysłodawcą i organizatorem jest mieszkaniec Wlenia pan Krzysztof Jodko- Narkiewicz.

Historia imprezy.

Po czterech latach umiejscowienia wydarzenia we Wleniu (trzy lata pod nazwą FotoCon), w 2019 organizator zdecydował się z niejasnych powodów przenieść PixelManię do Lubomierza i został tam bardzo gorąco przyjęty, tak przez mieszkańców Lubomierza, jak i przez radnych oraz burmistrza Marka Chrabąszcza. (zobacz: Bajkowe postacie opanowały Lubomierz)

Co to cosplay?

Cosplay to niesamowita pasja, która przebojem zaczęła zdobywać popularność na całym świecie. To magiczne hobby, w którym młodzi i zdolni artyście tworzą stroje z bajek, filmów bądź gier. Dzięki cosplayerom możemy spotkać swoje ulubione postacie żywcem wydarte z świata marzeń bądź snów.

“Cosplay to nie tylko „przebieranie się”. To zabawa, hobby, pasja, ciągłe doskonalenie siebie i swoich umiejętności. Jakich? Od występów scenicznych przez pozowanie na szyciu i obróbce różnych materiałów kończąc.” – mówił Mateusz Zahora, znany polski fotograf cosplayowy ze Studia Zahora.

Idea imprezy.

Głównym celem PixelManii jest zaprezentowanie uroków naszego regionu oraz promocja Polski, a także umożliwienie fotografom i cosplayerom dzielenie się swoim doświadczeniem, oraz wiedzą, dzięki czemu każdy z uczestników będzie mógł poprawić swoje dotychczasowe umiejętności. Rezultatem imprezy będą tysiące zdjęć promujące Miasto i Gminę Lubomierz oraz cosplay na całym świecie.

Najnowsza edycja wydarzenia #PixelMania2k22 odbędzie się w Lubomierzu w dniach 12-14 sierpnia przyszłego roku.

-/autor: Andrzej Jaśkiewicz, wleninfo.pl/-

7 KOMENTARZE

  1. Przysłowie mówi, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Może po prostu Wleń po kilkuletnim wspomaganiu finansowym ocenił, że żadnych wymiernych korzyści z tego nie ma. To prywatna impreza, zamknięta i niewidoczna dla mieszkańców, a tylko końcowy pokaz wzbudził co nieco zainteresowanie. Te tysiące zdjęć w żaden sposób nie wypromowały Wlenia i okolic. Proszę podać choc kilka przykładów jak ta impreza wpłynęła na wzrost ruchu turystycznego.

    • oooo, czyżby sam burmistrz zaszczycił wpisem lwoweckie info ? to może napisze, ile pieniędzy idzie na reklamę i promocję tej biednej gminy i co z tego wynikło do tej pory, bo sklepów coraz mniej, firm coraz mniej, nawet pizzeria padła

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here