Bajkowe postacie opanowały Lubomierz

5
621

Od czwartku w Lubomierzu można spotkać postacie żywcem wyjęte z filmów, bajek i książek.

 

To już piąta edycja PixelManii. Poprzednie cztery edycje odbywały się we Wleniu, w tym roku ponad 120 uczestników – cosplayerów, z 31 krajów (5 kontynentów), między innymi z Japonii, Australii, Meksyku czy USA zagościło w Lubomierzu. Obecny na części oficjalnej Michał Pater Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Lubomierz przyznaje, iż jest to coś nowego i jest to coś, co warto promować. – Uważam, że to wydarzenie zakończy się z korzyścią zarówno dla uczestników tego eventu jak i dla samego naszego miasta. My możemy podarować uczestnikom plenerów bardzo ciekawe miejsca, w których mogli zrobić sobie zdjęcia, natomiast te zdjęcia powędrują później do internetu, na ich strony, portale społecznościowe, a każdy z nich jest z innego zakątka świata, więc tak naprawdę #Lubomierz rozejdzie się po tych portalach społecznościowych i jest to naprawdę niezwykła promocja, która ma bardzo, bardzo daleki zasięg ze względu przede wszystkim na pochodzenie tych ludzi, którzy tutaj przyjechali. Cieszymy się bardzo, że taki event odbywa się tutaj w Lubomierzu i jesteśmy wdzięczni organizatorom PixelManii, że wybrali akurat plener Lubomierza i okolic. – mówi Michał Pater.

Dziś, tj. w sobotnie przedpołudnie 3 sierpnia przed lubomierskim ratuszem każdy z mieszkańców miał możliwość zobaczenia uczestników porozmawiania z nimi i zrobienia sobie zdjęcia. Chętnych nie brakowało. Zainteresowanie mieszkańców przerosło oczekiwania organizatorów.

Po sesji zdjęciowej z mieszkańcami uczestnicy PixelManii rozeszli się, rozjechali po okolicy w poszukiwaniu ciekawych plenerów do sesji zdjęciowych. Efekty ich pracy w miasteczku Kargula i Pawlaka zobaczymy już wkrótce. Po każdej edycji wydarzenia powstają filmy i tysiące zdjęć, gro z nich trafia na wystawy rozsiane po całym świecie.

PixelMania Lubomierz 2019

PixelMania to przedsmak nadchodzącego Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych, który już za dwa tygodnie odbędzie się w mieście Samych Swoich i na który serdecznie zapraszamy.

 

5 KOMENTARZE

  1. okropne, i przez imprezę która nic nie wniosła do Lubomierza i jego mieszkańców było zakorkowane całe jakże to nie urocze miasteczko, zwykły człowiek nie mógł przejechać. a po co robic impreze skoro Lubomierz jest cały rozkopany – to sobie zrobili reklame

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here