Lubomierz: Startuje PixelMania 2019

5
402
Fotograf: Studio Zahora (Polska), Cosplayer: Hayley Elise (Australia)

Już po raz piąty w naszym regionie odbędzie się PixelMania. Po raz pierwszy jej uczestników gościć będzie Lubomierz. Przez trzy kolejne dni od piątku do niedzieli na ulicach miasta będzie można zobaczyć postacie żywcem wyjęte z filmów, bajek i książek.

Cosplay to nie tylko “przebieranie się”. To zabawa, hobby, pasja, ciągłe doskonalenie siebie i swoich umiejętności. Jakich? Od występów scenicznych przez pozowanie, na szyciu i obróbce różnych materiałów kończąc.” – mówi Mateusz Zahora, znany polski fotograf ze Studia Zahora.

W tym roku w Lubomierzu pojawi się ponad 120 cosplayerów, z 31 krajów (5 kontynentów) – między innymi z Japonii, Australii, Meksyku czy USA.
Najprawdopodobniej to jedyne na Dolnym Śląsku tak mocno zróżnicowane międzynarodowo wydarzenie.

Fotograf: Aleksander Photography (Austria), Cosplayer: Tenkou Cosplay (Szwecja)

Organizatorzy eventu nie zapomnieli także o mieszkańcach Lubomierza i odwiedzających miasto turystach. W sobotni poranek w dniu 3 sierpnia w godzinach pomiędzy 10:00 a 10:45 każdy będzie mógł spotkać się z uczestnikami imprezy i poprosić ich o wspólne zdjęcie.

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych, zwłaszcza dzieci, w tym czasie na rynek w Lubomierzu. – Krzysztof Jodko- Narkiewicz organizator wydarzenia.

PixelMania to świetna promocja Lubomierza i regionu, w którym się odbywa. Informacja o każdej z edycji wydarzenia trafia do wielu milionów ludzi na całym świecie. A według danych podanych przez organizatorów (zebranych przez brand24) informacja o edycji w Lubomierzu, jeszcze przed samym wydarzeniem, trafiła do ponad 400.000 ludzi.

Patronami medialnymi tegorocznej edycji są: Lwówecki.info i eLuban.pl

5 KOMENTARZE

  1. Szacun dla organizatora za pomysł i organizację (zobaczymy zresztą, jak będzie 😉 ); to wydarzenie przyciągnie mnóstwo freaków – ja też będę 😉 naprawdę cieszę się, że w Lubomierzu zadzieje się coś, co ma szansę przyciągnąć dużo więcej ludzi niż “festiwal” 🙂
    w każdym razie wpis o bankomacie wymiata 😀 😀 😀

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here