Pijany 18- latek bez uprawnień rozbił auto na drzewie

1
1771

Policjanci po zbadaniu kierowcy alkomatem ujawnili fakt, że w wydychanym powietrzu ma on ponad 2 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

W nocy z niedzieli na poniedziałek około godziny 00:30 doszło do zdarzenia, w którym kierujący samochodem marki Audi A3 mieszkaniec powiatu lubańskiego na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, a w efekcie końcowym uderzył w drzewo. Samochód rozbił diametralnie, lecz na szczęście kierowcy nie stało się nic poważnego.

Na miejsce zdarzenia została zadysponowana straż pożarna oraz policja. Funkcjonariusze policji zbadali kierującego na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że 18- latek ma ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Po dalszych czynnościach okazało się jeszcze, że pijany kierowca nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Od młodego mężczyzny została również pobrana krew do badań, które będą miały stwierdzić czy nie znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Za ten nocny popis młody mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

-/24jgora.pl/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here