Policjanci zatrzymali kucyka

0
383

Policjanci ze Złotoryi otrzymali nietypowe zgłoszenie. Kierujący pojazdem poinformował, że spłoszony koń biega po drodze i stwarza zagrożenie dla jadących samochodów. Funkcjonariusz ze złotoryjskiej komendy schwytał biegającego po jezdni kuca, dzięki czemu udało się zapobiec jego ucieczce, a w konsekwencji niebezpiecznym zdarzeniom na drodze. Zwierzę zostało przekazał właścicielowi.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zostali powiadomieni przez kierującego pojazdem, że po drodze wojewódzkiej W-328, pomiędzy miejscowościami Złotoryja i Nowa Wieś Złotoryjska, biega koń i stanowi niebezpieczeństwo dla kierujących innymi samochodami. Na miejsce natychmiast udał się patrol policyjny. Funkcjonariusz zauważył zwierzę, które biegając całą szerokością jezdni, stwarzało poważne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

Kuc na szczęście nie był płochliwy, dzięki czemu policjantowi udało się go złapać i w konsekwencji zapobiec niebezpiecznym zdarzeniom na drodze. O znalezionej zgubie został poinformowany właściciel, który zorientował się o ucieczce zwierzęcia i szukał go po okolicznych miejscowościach. Policjant przekazał kuca mężczyźnie i pouczył go o środkach ostrożności przy przetrzymywaniu zwierząt gospodarskich.

 

Źródło: KPP w Złotoryi, st. sierż. Dominika Kwakszys

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here