Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło do urzędu

8
5000
zdjęcie poglądowe (fot. CBA)

Do którego urzędu powinno wejść CBA i jakie dokumenty sprawdzić? Obecnie funkcjonariusze prowadzą czynności analityczno- informacyjnych w magistracie w Leśnej.

 

Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) jest służbą specjalną powołaną do zwalczania korupcji w życiu publicznym i gospodarczym, w szczególności w instytucjach państwowych i samorządowych, a także do zwalczania działalności godzącej w interesy ekonomiczne państwa.

O działaniach funkcjonariuszy Centralnego Biuro Antykorupcyjne w naszym regionie poinformował dziś portal eLuban.pl. Jak wynika z ustaleń lubańskich dziennikarzy prowadzą oni kontrolę dotyczące organizacji przewozów szkolnych w Urzędzie Gminy w Leśnej.

Z dokumentów dostępnych w Biuletynie Informacji Publicznej wynika, że ostatnio składane zamówienia dotyczyły tego samego, czyli zakupu miesięcznych biletów ulgowych i miesięcznych biletów bez ulg w okresie dni nauki szkolnej.

Wartość zamówienia składanego na lata 2020/2021 i 2021/2022 wyniosła 830 220.19 PLN, bez VAT. Wówczas wybrano ofertę F. H. U. BIELAWA Bielecki Krzysztof opiewającą na kwotę 678 807.80 PLN.

 

 

W roku szkolnym 2022/2023 na realizację tego zadania leśniański magistrat przewidział kwotę 514 399,00 zł. W postępowaniu o udzielenie zamienia udział wzięła jedynie F. H. U. BIELAWA Bielecki Krzysztof. Kwota zaproponowana za wykonanie zamówienia wyniosła 484 155,00 PLN.” – podaje portal.

Funkcjonariusze Centralnego Biuro Antykorupcyjne na chwilę obecną nie ujawniają zbyt wiele na temat prowadzonych działań, ale potwierdzają prowadzenie czynności analityczno-informacyjnych w przedmiotowej sprawie.

„Prowadzone czynności wciąż są w toku i dopiero po ich zakończeniu Biuro będzie mogło udzielić więcej informacji.” – ustalił eLuban.pl

 

 

Czym są czynności operacyjno-rozpoznawcze i analityczno-informacyjne? Prowadzi się je w celu uzyskiwania i przetwarzania informacji istotnych dla zwalczania korupcji w instytucjach państwowych i samorządzie terytorialnym oraz działalności godzącej w interesy ekonomiczne państwa.

Jeżeli chcesz zgłosić korupcję może to zrobić np. dzwoniąc pod numer 800 808 808 lub pisząc na adres [email protected]. Jak wyjaśnia CBA bezpośrednia rozmowa telefoniczna z funkcjonariuszem Biura możliwa jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:15-16:15. W pozostałych godzinach i w dni wolne od pracy można pozostawić wiadomość nagraną na rejestratorze zgłoszeniowym.

8 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here