Pierwsze efekty wizyty premiera w Gryfowie Śląskim. Gmina z dofinansowaniem

19
1805

Władze Gminy Gryfów Śląski nie kryły, iż liczą, że po wizycie szefa rządu władze centralne przychylniejszym okiem spojrzą na potrzeby gryfowian. Burmistrz wprost mówił, że z wizytą wiąże nadzieje na pozytywne rozpatrzenie jednego ze złożonych wniosków.

 

 

Pod koniec lutego Gryfów Śląski odwiedził premier Mateusz Morawiecki wraz z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg i sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Marzeną Machałek. Goście wizytowali w gryfowskim Klubie Seniora, gdzie podczas konferencji prasowej zaprezentowali planowane zmiany w programie Senior+.

Jeszcze przed spotkaniem burmistrz Olgierd Poniźnik przyznawał, iż to wyjątkowy dzień dla miasta i jego mieszkańców a w wizycie szefa rządu i ministrów pokłada ciche nadzieje na uzyskanie wsparcia dla dalszego funkcjonowania Klubu Seniora.

Klub Seniora W Gryfowie Śląskim oddany do użytku został w czerwcu 2021 roku. Od tego czasu służy seniorom, ale odbywały się tam i inne spotkania. Gościły przedszkolaki, gościli uczniowie. Seniorzy pięć dni w tygodniu popołudniami spotykają się tu, żeby porozmawiać, pograć np. w szachy, czy rozwijać swoje zdolności manualne i artystyczne. Same seniorki, które biorą udział w zajęciach przyznają, iż dzięki staraniom Burmistrz Poniźnika mają dzisiaj drugi dom, z którego są bardzo zadowolone.

 

 

– To jest bardzo duże wyróżnienie przede wszystkim dla seniorów tych czterdziestu, których dzisiaj tutaj mamy. Oni z zaciekawieniem przyjęli tą propozycję. – mówił Olgierd Poniźnik – Nie ukrywam, że bardzo liczę na przyjazd pani Marleny Maląg minister rodziny i polityki społecznej, dlatego, że chcemy jeszcze odwiedzić żłobek, ale także porozmawiać o pieniądzach, o kasie, że tak powiem na moduł II, na normalne funkcjonowanie [red. klubu seniora] – dodawał burmistrz Gryfowa Śląskiego, który zaznaczał, iż Gmina złożyła już wniosek i liczy na jego pozytywną ocenę.

 

W dniu wczorajszym Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało o rozstrzygnięciu naboru w programie „Senior+”. W ramach tego środki publiczne mają pomóc w utworzeniu 94 nowych dziennych domów seniora oraz klubów seniora. Dofinansowanie mają też otrzymać istniejące placówki na ich bieżące funkcjonowanie. Łącznie do samorządów ma trafić ponad 59 mln zł.

Oczekiwane przez władze gminy Gryfów Śląski wsparcie popłynie także do tutejszego Klubu Seniora. Będą to środki na jego utrzymanie. Na liście rankingowej naboru ofert w ramach programu wieloletniego “Senior+” na lata 2021-2025 edycja 2023 moduł II znalazł się pozytywnie zaopiniowany wniosek Gminy Gryfów Śląski, która otrzyma 77.314,00 zł.

19 KOMENTARZE

  1. Do zatroskanego. Nie przyjedzie bo znów będziecie płakać że macie paraliż w mieście. Że zamknęli wam jedyną ulice. To po pierwsze, a po drugie rząd przez 8 lat wspiera obywateli.

    • Niepełnosprawnych w szczególności, renta socjalna, dodatek/zasiłek pielęgnacyjny,opiekuńczy, dodatek dla rodzica jak opiekuje się niepełnosprawnym dzieckiem w wysokości 3500zł, wcześniej taka osoba dostawała z zus i mops 550zł i musiała przeżyć cały miesiąc teraz jest to 6-7 tys. miesięcznie. Służba zdrowia poprawiła się na plus można dostać się do lekarza specjalisty praktycznie od ręki, a jak nie to sprawdzić gdzie przyjmuje najszybciej/najbliżej w okolicy, serwis do sprawdzania w której aptece mogę kupić lek i go zamówić online, e-recepty, można tak wymieniać bez końca poprawę w służbie zdrowia. Ale i tak będę głosował na Zjednoczoną Prawicę dlatego, że pracując praktycznie nie płaci się podatków, a nie jak za poprzedników 30% zabierali na dzień dobry.

      • Jesteś nieszczęśliwym człowiekiem w inteligentny sposób! Trzeba było lepiej napisać zamiast 6-7 tysięcy miesięcznie 12-13 tysięcy lepiej by to brzmiało. Dlaczego ci w sejmie z niepełnosprawnością strajkują skoro w/g twoich obliczeń oni mają dwa razy lepiej ode mnie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here