Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Gryfów Śląski

64
5185

Sporym zaskoczeniem dla wielu była poniedziałkowa wizyta szefa rządu w Gryfowie Śląskim. To tu premier wraz z ministrami przedstawił założenia programu Senior+.

 

 

Klub Seniora W Gryfowie Śląskim oddany do użytku został w czerwcu 2021 roku. Od tego czasu służy seniorom, ale odbywały się tam i inne spotkania. Gościły przedszkolaki, gościli uczniowie. Seniorzy pięć dni w tygodniu popołudniami spotykają się tu, żeby porozmawiać, pograć np. w szachy, czy rozwijać swoje zdolności manualne i artystyczne. Same seniorki, które biorą udział w zajęciach przyznają, iż dzięki staraniom Burmistrz Poniźnika mają dzisiaj drugi dom, z którego są bardzo zadowolone.

W poniedziałkowe popołudnie 27 lutego 2023 roku gryfowski Klub Seniora gości wyjątkowe osoby. To tu informację o zmianach w programie Senior+ zaprezentowali podczas konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki oraz minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg i sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Marzena Machałek. W gryfowskim klubie seniora gościli także Jarosław Kresa Wicewojewoda Dolnośląski, Krzysztof Mróz Senator RP oraz Rafał Ślusarz Senator RP a także gospodarz tego miejsca, czyli Olgierd Poniźnik Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski.

Jeszcze przed spotkaniem Burmistrz Poniźnik przyznawał, iż to wyjątkowy dzień dla miasta i jego mieszkańców a w wizycie szefa rządu i ministrów pokłada ciche nadzieje na uzyskanie wsparcia dla dalszego funkcjonowania Klubu Seniora.

 

 

– To jest bardzo duże wyróżnienie przede wszystkim dla seniorów tych czterdziestu, których dzisiaj tutaj mamy. Oni z zaciekawieniem przyjęli tą propozycję. – mówił Olgierd Poniźnik – Nie ukrywam, że bardzo liczę na przyjazd pani Marleny Maląg minister rodziny i polityki społecznej, dlatego, że chcemy jeszcze odwiedzić żłobek, ale także porozmawiać o pieniądzach, o kasie, że tak powiem na moduł II na normalne funkcjonowanie [klubu seniora] – dodawał burmistrz Gryfowa Śląskiego, który zaznaczał, iż Gmina złożyła już wniosek i liczy na jego pozytywną ocenę.

Premier oraz ministrowie spotkali się z seniorami. Przez kilkanaście minut rozmawiali z paniami, które opowiadały o klubie i o tym, co na co dzień robią. Później przyszedł czas na konferencję prasową.

 

 

-W realizacji naszej polityki kluczową sprawą jest wiarygodność, podejście do różnych spraw, do problemów, których wokół nas jest co niemiara, w taki sposób, aby w ślad za naszym słowem, naszą obietnicą szła ich realizacja. Można powiedzieć o polityce senioralnej Platformy Obywatelskiej, że oni podnosili wiek emerytalny, a emerytury były głodowe, emerytury i waloryzacje były znikome. Jeszcze w 2015 r. najniższa minimalna netto to było około 760 złotych na rękę. Tu mamy ich podnoszenie wieku emerytalnego, a my w maksymalny sposób podnosimy emerytury i waloryzację emerytur, które będą najwyższe. – zapewniał premier Mateusz Morawiecki, który w swoim wystąpieniu bardzo często nawiązywał do działań Platformy Obywatelskiej ale niestety nie wspomniał o inflacji, z jaką mamy do czynienia i tym, jak przez ostatnie lata zmieniły się ceny w sklepach.

Premier przypomniał, iż obecnie emerytury do 2,5 tysięcy złotych są bez podatku. Tego podatku mogą uniknąć także osoby, które po osiągnieciu wieku emerytalnego będą jeszcze pracowały.

– My podjęliśmy w tym roku bardzo ważne decyzje. Minimalne emerytury wzrosną o 250 złotych brutto a na rękę jest to 227 złotych, to szanowni państwo 18,7 procenta. – dodawała minister Maląg

Minister Marzena Machałek wspominała, iż obecny rząd kładzie duży nacisk na powstawianie klubów seniora, domów dziennego pobytu, na międzypokoleniową aktywność i współpracę.

Konferencja prasowa

Wizyta szefa rządu, to dla Gryfowa Śląskiego i jego mieszkańców wielkie wydarzenie. Oczy całego kraju skierowane były dziś na Gryfów Śląski. Relacje pojawiły się w ogólnopolskich mediach. Ale wizyta tak ważnych osób, to także spore wyzwanie dla władz miasta, gryfowskiej straży miejskiej, czy lwóweckiej policji. Na szczęście podczas wydarzenia nie było znaczących incydentów. Nie znaczy to, iż przez klubem seniora nie pojawili się m.in. przeciwnicy polityki premiera i Prawa i Sprawiedliwości.

 

64 KOMENTARZE

 1. Tych odpowiedzi premiera nie da sie się słuchać!!! Tylko kota ogonem potrafią odwracać, albo tylko Tusk i Tusk. To oni rządzą 8 lat a nie Tusk, a może Willa+ to też Tusk?

   • Ale wiadomo o co chodzi. Dlaczego Morawiecki nic nie powiedział o zadłużeniu kraju ? O inflacji? O tym , że Obajtek dalej od morderców rosyjskich eksportował ropę ?, o Willa+? . Za to dużo mówił o poprzedniej władzy. Panie Morawiecki PIS rządzi od siedmiu lat i nie widzę przyszłości dla naszych dzieci w kraju , gdzie chamstwo , pomówienia i złodziejstwo już nawet nie w białych rękawiczkach jest na porządku dziennym.

 2. Panie Morawiecki jestem jak to mówicie lewaczką pływacie równo, konkrety. Oglądając zdjęcia można poczuć się jak w głębokiej komunie. Wszystko wyreżysowane . Wczoraj media mówiły o ropie do tej pory branej z Rosji. w listopadzie mówił Pan o eksporcie z Rosji ? i co ? Kłamie Pan na każdym kroku. Pani Machałek jak tam afera z Willą +? Cisza. Czy Szkoły i Przedszkola W Gryfowie Śl. otrzymają dotacje na edukację i ile? A do Pani Maląg od kogo jesteśmy uzależnieni od Rosji czy od Niemców ? Straszna propaganda w roli PIS.

 3. Wstyd i żenada. Złodzieje i kłamczuchy zawitali w Gryfowie. Obiecają wszystko przed wyborami. A ja za chwilę będę płacić ZUS i podatki i płakać i liczyć czy starczy na życie i inne opłaty. Nie ma powodu do dumy dla obecnych na tych zdjęciach

 4. Nie powiedział nic o tym , że zlikwidowali ubóstwo wśród dzieci, że odkupili z obcych rąk to , co sprzedał Tusk np. PKO SA, PKL,że powiększyli rezerwy złota, że zrobili przekop Mierzei Wiślanej, że ba ukończeniu jest tunel po Świną, że dozbrajają wojsko, że przywrócili połączenia kolejowe , że otwierają posterunki policji likwidowane przez Tuska, długo mogłabym wyliczać ale najważniejsze – nie zmuszają ludzi do pracy do 67 lat !!!

  • Poproszę o konkrety chodzi o rezerwy złota , dozbrajają wojsko , które połączenia kolejowe- konkrety ???? muszą powiększać Posterunki Policji aby 700 Policjantów chroniła jednego zwykłego posła( oczywiście podatnicy zapłacą )Od początku widać jaką telewizję Pani ogląda.

 5. Nawet na Polsacie, który sprzyja już Pisowi goście Pani Gozdyry powiedzieli ile po dziś dzień Polska kupiła ropy od Rosji,a Premier co opowiada? Jak można tak kłamać swój naród!!!

  • Rope to masz w kolanie,umowe z ruskimi Pawlak na czele z Tuskiem na ile lat podpisał ? to się dowiedz i zobaczysz do którego roku podpisali umowę i jak niewiesz o co chodzi to niepisz bzdur.

 6. W konferencji był Tusk, była Ukraina, były emerytury głodowe.
  Ni słowa, że za najniższą emeryturę 760 zł w 2015 r. można było kupić 3 razy więcej niż teraz w 2023.
  Nawet się nie zająknął, że Tuski kradli. Dlaczego ? Bo Tuski kradli, tylko że 5 razy mniej.

 7. Ale ten gryfow sklocony! Niby czerwony, tolerancyjny a tyle jadu, wstyd,wstyd, zeby nie ta prawica to Polski juz by nie bylo,pelowcy z psl sprzedali by wszystko,poczytac troche historii, przypomniec sobie prywatyzacje balcerowicza, waloryzacje emerytur, znaczek byl drozszy niz podwyzka emerytur!

  • Do &
   Co Ty piszesz za bzdury przyjechali zakłamańcy . Gdyby nie ta prawica , to Polski by nie była . Większej bzdury nie czytałam. jadzie& piszesz? Jad wylał na Polskę Kaczyńśki i jego koledzy i koleżanki . Jeśli piszesz o historii , przypomnij sobie , że za Tuska nie było inflacji , ceny stabilne i nie było takiego rozdawnictwa , które będą spłacać nasze dzieci i nasi wnukowie. PROPAGANDA PROPAGANDA PROPAGANDA i nic więcej. Pisowcy zastali Polskę w ruinie i zostawią w gruzach. A teraz konkretnie ile wybudowali dróg i czym mogą się pochwalić mierzeją wiślaną? Afera goni aferę i jest dobrze? PIS partia dla “swoich ” ale to już końcówka , chyba , że uzyskają głosy od takich jak &.

   • Zero obiektywizmu, szkoda czasu na polemikę. Tyle samo o przekretach poprzedników tez można powiedzieć. Problem w tym ,że nie ma na kogo głosować , przekręty z lewa i prawa. Jedni sprzedają majatek drudzy odkupują, jedni nas rozbrajają drudzy uzbrajają, jedni chcą z USA ,drudzy z Niemcami, jedni rozdają to co zabrali, drudzy nie zabierają i pozwalają na przekręty. KŁAMIĄ I CIĄGNĄ dla siebie jedni i drudzy. No to mamy wybór.

 8. Bardzo chce aby politycy wszystkich opcji mówili prawdę o swojej narodowości i podległości.
  Tak jak lekarze służą firmom farmaceutycznym, tak politycy służą bankierów i innym nie Polakom.
  Zaraz zaczniecie lżyć, ale przypomnijcie sobie kryzys 2008 banki narozrabiały, nakradły i co? Zwykli obywatele zapłacili za to aby banki nie upadły! Ktoś poniósł karę? Tylko zwykli ludzie, z bankowców kilku dyrektorów poszło siedzieć na pokaz i już dawno wyszli na wolność, a my goje dalej nic nie widzimy!
  Tu teraz się wyzywacie, ale nie widzicie że jedni i drudzy politycy służą usrael owi i bankierom.
  Ludzie otwórzcie oczy, pod przykrywką wojny i cowidu zabierają nam wolności!!! Pchają nas do wojny i PiS wpycha nas na wojnę, PO i opozycja każe nam żreć owady i jedni odciągają naszą uwagę od tego co pod stołem kradną!
  Otwórzcie oczy Polacy.

 9. Seniorki widac, że starannie wyselekcjonowane, wszystkie tak pięknie klaskały propagandzie “długiego nosa” a jedna to na powrót orgazmu dostała i to nawet chyba wielokrotnego. Jeszcze się okaże, że na przekór prawom natury w ciąży jest i zaś będzie kolejny mały Pinokio.

 10. Musiała sporo kosztować taka podróż te kordony sopowców, policjantów, strażników, hektolitry paliwa, wszystko po to żeby skręcili kilka scen jak premier maluje pisankę a emeryci patrzą na niego miłośnie. No i gratulacje dla burmistzra Gryfowa. Widać pod koniec kadencji wypisał się z Lewicy i wstąpił w progi PIS. W sumie bardziej tu pasuje

 11. A gdzie był zastępca i za co mu płacimy z naszych podatków, skoro chory gospodarz musiał sam witać
  gości??? U dobrego gospodarza, nawet kiedy go nie ma, wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku, ale widać w Gryfowie jest inaczej. Aż strach co będzie, kiedy gospodarz przejdzie na zasłużoną emeryturę.. sic

 12. Pismatołki zrozumcie jedno raz na zawsze jak mówicie że “une dajom ” i wasz Pinokio wciska wam, że to jest najwyzsza podwyżka waloryzacja od upadku komuny, to nie wynika z dobrej woli rządu tylko z obowiązku, gdyż zgodnie z przepisami prawa wysokość podwyżki zależna jest od wys.inflacji drożyzny. Ale on tego wam nie mówi
  I to nie jest żadną łaską bo i tak inflacja zjada prawie 2 miesięczną emeryturę. Zapamiętajcie to sobie i nie mówcie, że une dajom. Une nie mają swoich pieniędzy tylko to wraca do was z waszych podatków. Zapamiętajcie to sobie i tak się nie cieszcie. pozdrawiam

 13. A dlaczego nie wyszedł do młodych?
  ..bo pewnie by go tymi jajcami obrzucili
  Żenada
  Seniorom łatwiej wodę z mózgu zrobić, nie jestem ani za jednymi ani za drugimi ale jak ktoś tu napisał, nie ma na kogo głosować, co z tego ze podwyżki..jak są one wszędzie na tyle duże ze ostatecznie nikogo na nic nie stać, pozabierali by te swoje plusy srusy i dali zyc godnie za wynagrodzenie na które sobie zapracujemy, pieprzenie (bez przeproszenia), że mlodzi nie będą musieli wyjeżdżać..jasne ..może jak faktycznie zmieni się cały rząd..ale zmian my obecnie mlodzi nie doczekamy bo posprzątać to całe kAaapsko nie ma komu a nawet jeśli się znajdzie to trzeba lat..

 14. Nigdy nie będzie dobrze jeśli ludzie myślą że wychodząc z obrazliwym banerem i stojąc parę godzin poprawią coś ..chcesz chłopie coś zmienić na lepsze to zamiast z kawałkiem kartonu jak debil stać idź w tym czasie zrób coś pożytecznego.pomoz tam gdzie potrzebna pomoc .

 15. Obraźliwy baner.
  Człowieku w słowniku ludzi kulturalnych nie ma słów mogących adekwatnie określić postępowania Premiera .
  Jego nie da się obrazić!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here