Pierwsze dotacje w Programie „Ciepłe Mieszkanie”, w gminie Gryfów Śląski

1
907
fot.: Gmina Gryfów Śląski

Pierwsze dziesięć umów o datacje w ramach Programu „Ciepłe Mieszkanie”, zostało wczoraj podpisanych przez Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski oraz właścicieli prywatnych mieszkań zlokalizowanych na terenie gminy Gryfów Śląski.

 

 

Odbyło się to w na sali posiedzeń gryfowskiego ratusza. Podczas spotkania, Pan Burmistrz Olgierd Poniźnik wyraził swoje zadowolenie z faktu, że realizowany w Gminie Gryfów Śląski, od połowy maja br. ww. Program cieszy się dużym zainteresowaniem. „Ciepłe Mieszkanie” to program, który umożliwia właścicielom mieszkań w budynkach wielorodzinnych otrzymać dotację na wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła oraz inne przedsięwzięcia termomodernizacyjne w swoich mieszkaniach.

Gmina Gryfów Śląski pozyskała środki z WFOŚiGW we Wrocławiu w kwocie 4.050.000 zł. na realizację ww. Programu w odniesieniu do 200 mieszkań zlokalizowanych na terenie gminy. Wnioski można składać w trybie ciągłym, do 31.08.2025 r., lub do wyczerpania środków.

 

 

Zachęcamy uprawnione osoby do udziału w tym Programie, w ramach którego właściciele mieszkań w budynkach wielorodzinnych mogą otrzymać nawet do 37 500 zł dofinansowania.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad udzielania dotacji można uzyskać bezpośrednio u pana Krzysztofa Rozenbajger – pracownika Urzędu Gminy i Miasta Gryfów Śląski, ul. Rynek 1, 59-620 Gryfów Śląski, II piętro, pok. 16c; tel.: 667 813 552 lub 75 78 13 552; mail: [email protected]

Formularze dokumentów niezbędnych do wystąpienia o udzielenie i rozliczenie dotacji są dostępne na stronie www.gryfow.pl – w zakładce: Ochrona środowiska – Program „Ciepłe Mieszkanie”.

Dokumentacja dotycząca Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” jest dostępna m.in. na stronie internetowej https://czystepowietrze.gov.pl/cieple-mieszkanie/

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here