Szklanka na drodze. Autobus w rowie

16
5739

O wielkim szczęściu może mówić kierowca autobusu, pasażerka oraz dwójka dzieci jadący porannym kursem do Lubomierza. Po tym jak na śliskiej nawierzchni autobus wypadł z drogi i wpadł do rowu nikomu z nich nic się nie stało.

 

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło we wtorek rano w Olesznej Podgórskiej. „W wyniku śliskiej nawierzchni jezdni autobus, który zatrzymał się podczas wymijania z innym pojazdem, zsunął się do przydrożnego rowu” – tłumaczy sierż. Olga Łukaszewicz oficer prasowa lwóweckiej policji.

Dzieci i ich opiekunka do Lubomierza dotarły transportem zastępczym. Droga w tym miejscu została całkowicie zablokowana. Ruchem kierowała Straż Miejska z Lubomierza. Na miejsce ściągnięto specjalistyczny sprzęt. Fachowcom bez większych trudności udało się wyciągnąć autobus na drogę. Ruch został przywrócony dopiero tuż przed godziną 11.

Obecni na miejscu zdarzenia mieszkańcy przyznają, iż w chwili zdarzenia droga powiatowa była niczym lodowisko. Dopiero później na miejscu pojawiły się piaskarki.

„Kierowca był trzeźwy. Brak osób poszkodowanych. Sporządzono dokumentację do zarządcy drogi” – dodaje oficer lwóweckiej policji.

16 KOMENTARZE

    • Teraz drogę polną (gminna) wylweaja asfaltem z Pasiecznika do Pokrzywnika żeby miejscowy gospodarz miał jak dojechać na pole, a inne drogi w Gminie nie liczą się, radzcie sobie sami

  1. Czyżby PKS Bolesławiec? Tam tacy mistrzostwie kierownicy czasem jeżdżą! Niedawno jadąc z Lwówka do jelonki też mały włos i byśmy wylądowali w rowie! Ślisko to trzeba zwolnić i tyle!

    • Kierowca autobusu zachowal się wzorowo, zatrzymał autobus żeby przepuścić osobówkę, droga była tak śliska że przy ruszaniu ześlizgnął się do rowu. Zamiast wylewać hejt, proponuję zapoznać się najpierw z faktami.

    • Kierowca autobusu zachował się wzorcowo, zatrzymał autobus aby przepuścić osobówkę, droga w tym miejscu jest bardzo wąska i była tak śliska, że podczas ruszania tył autobusu ześlizgnął się do rowu. Kiedy w końcu ludzie, którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia zajmą się swoimi sprawami ?

  2. A może tak łaskawie odpowiednie służby zaczną w końcu drogi sypać jakimś piaskiem aby uniknąć takiej szklanki na drodze? Jakiś czas temu droga do Lwówka przez Mojesz wyglądała tak samo. Sam lód, zero posypania czy czegokolwiek. Żałosne i nienormalne. Może jak się wydarzy jakaś poważniejsza tragedia to wtedy zaczną. Nie pozdrawiam

  3. Droga Chmieleń- Lubomierz od czasu opadów śniegu i mrozu wygląda tragicznie. Rano po obfitych, nocnych opadach śniegu odgarnięta tylko jedna strona (kierunek Lubomierz- Chmieleń), na drugiej śnieg utrudniający jazdę. Piaskarka owszem była widziana…. jak stoi na przystanku w Chmieleniu…. Odśnieżanie Lubomierza na skrzyżowaniu ulic Wietora w str Chopina, to chyba jakaś kpina. Kto mądry zostawia zwał śniegu na środku skrzyżowania???? dziś 26.01 też brak posypania drogi. Brawo dla tych “przedsiębiorców” za branie kasy za odśnieżanie….

  4. W tej olesznej ostatnio polubili rzeki i rowy, a jeżeli chodzi o drogę to pewne odcinki to tragedia gdzie nie gdzie można koło zgubić lub się nawet zawiesić bo pobocze w końcówce lasu jadąc na ubocze to jakaś kpina, mam nadzieje ze w przeciągu 30/40 lat póki będę jeszcze żył to przejadę się odnowiona droga, odnośnie autobusu to wypadki się zdarzają ale są ludzie robiący z tego archiwum x

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here