Paweł Gancarz Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego

4
454
Paweł Gancarz Marszałek Województwa Dolnośląskiego
We wtorek, 21 maja, poznaliśmy nowy Zarząd Województwa Dolnośląskiego

We wtorek, 21 maja, podczas II Sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego obecnej kadencji, radni zdecydowali o składzie nowego zarządu naszego regionu. Marszałkiem województwa został Paweł Gancarz z klubu Trzecia Droga-PSL, wicemarszałkami Wojciech Bochnak i Michał Rado, a członkami zarządu Jarosław Rabczenko i Natalia Gołąb. W obradach sejmiku województwa wzięło udział 35 radnych.

 

 

Paweł Gancarz reprezentujący sejmikowy klub Trzecia Droga – PSL otrzymał 28 głosów poparcia dolnośląskich radnych i tym samym obejmie stery naszego województwa. Nowy marszałek zapowiedział, że będzie współpracował ze wszystkimi środowiskami chcącymi kontynuować dynamiczny rozwój Dolnego Śląska, niezależnie od barw politycznych.

Bardzo dziękuję radnym za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Deklaruję swoje zaangażowanie i oddanie na rzecz Dolnego Śląska oraz kontynuację ważnych dla mieszkańców projektów, jak choćby budowa Nowego Szpitala Onkologicznego czy zadania infrastrukturalne: drogowe oraz kolejowe. Dolny Śląsk to region wyjątkowy, miałem okazję przekonać się o tym wielokrotnie. Obiecuję, że będę o tę wyjątkowość dbał oraz ją rozwijał. Bardzo proszę państwa radnych o owocną współpracę – mówił z sejmikowej mównicy nowo wybrany Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Paweł Gancarz.

Marszałek Paweł Gancarz został wybrany większością aż 28 głosów

Swoją dotychczasową, ponad 10-letnią pracę jako Marszałek Województwa Dolnośląskiego podsumował również Cezary Przybylski. – Przez ten czas wspólnie rozwijaliśmy Dolny Śląsk. Z dumą możemy mówić, że jesteśmy Dolnoślązakami, że mieszkamy w pięknym i nowoczesnym regionie, który jest otwarty na pomysłowych ludzi i innowacyjne projekty. Dziękuję Zarządowi Województwa, Radnym Sejmiku, pracownikom Urzędu Marszałkowskiego i samorządowcom za dobrą, merytoryczną współpracę przez te lata. Pracę, którą w obecnej kadencji będziemy kontynuować z myślą o Dolnoślązakach. Marszałek Cezary Przybylski pogratulował wyboru nowemu Marszałkowi Województwa Dolnośląskiego, Pawłowi Gancarzowi. – Jestem przekonany, że będzie bardzo dobrym gospodarzem, dbającym o nasz piękny Dolny Śląsk – powiedział marszałek Cezary Przybylski.

Podczas sesji dolnośląskiego sejmiku swoją dziesięcioletnią pracę na stanowisku Marszałka Województwa Dolnośląskiego podsumował Cezary Przybylski

Wicemarszałkami Województwa Dolnośląskiego zostali Wojciech Bochnak z Koalicji Obywatelskiej i Michał Rado z klubu Trzecia Droga – PSL z poparciem 20 i 30 głosów radnych wojewódzkich.

Dziękuję wszystkim radnym głosującym podczas dzisiejszej sesji sejmiku. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że jestem osobą kontaktową i taką, z którą można się porozumieć w każdej sprawie ważnej dla samorządu województwa. Bo to przecież on jest najważniejszy – podkreślił Wojciech Bochnak, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Dostałem ogromny kredyt zaufania i zapewniam, że będę robił wszystko dla dobra Dolnego Śląska. Dziękuję przede wszystkim panu marszałkowi Cezaremu Przybylskiemu, dzięki któremu tutaj jestem, panu marszałkowi Pawłowi Gancarzowi za szansę, a także wszystkim radnym za oddane na mnie głosy. Bierzemy się do pracy! – wygłosił Michał Rado, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Dolnośląscy radni zdecydowali także o wyborze Członków Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Zostali nimi Jarosław Rabczenko z Koalicji Obywatelskiej oraz Natalia Gołąb z Trzeciej Drogi. Uzyskali oni kolejno 20 i 19 głosów poparcia.

Bardzo dziękuję za zaufanie. To ogromny honor i zaszczyt móc służyć województwu w funkcji członka zarządu. Przede wszystkim to zaszczyt być Dolnoślązakiem. Przez ten czas dany mi w zarządzie zrobię wszystko, aby nadal rozwijać nasz region – zapewnił Jarosław Rabczenko, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Jest to dla mnie ogromny zaszczyt. Cieszę się, że będę mogła być głosem kobiet w zarządzie województwa. Przed nami teraz dużo pracy na rzecz rozwoju Dolnego Śląska – podsumowała Natalia Gołąb, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

-/materiał partnera/-wp

4 KOMENTARZE

  1. Ważne aby polityka nie przesłoniła merytoryki. 1/ Kontynuacja inwestycji drogowych i nie remonty wąskich jezdni po starym śladzie, ale ich przebudowa ze środków KPO tak, aby były szerokie, trwałe, z poboczami, chodnikami i odwodnieniem. To ostatni moment, bo później już tak dużych środków prawdopodobnie nie będzie. 2/ Odbudowa nieczynnych linii kolejowych. Świeradów jest ok, ale w kolejce czekają też inne, których reaktywacja była zapowiadana. Są też inne potrzeby, ale komunikacja first. Trzymamy kciuki za
    Dolny Śląsk

  2. Świeradów jako gmina został złupiony przy budowie lini kolejowej! Kolej rozwijać- super! Ale za pieniądze Marszałka a nie gmin. Gminy mają swoje zadania i problemy. Rozbudowa koleji :Tak! Ale bez finansowego udziału gmin. Niech Województwo Dolnośląskie zacznie w końcu zachowywać się jak należy i przestanie przy realizacji swoich zadań sięgać do kieszeni gmin.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here