Potrącenie na przejściu dla pieszych. Poszkodowana trafiła do szpitala

6
3261

Pieszy wchodzący i znajdujący się już na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed jadącym pojazdem.

 

Przed godziną 15 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o potrąceniu pieszej na oznakowanym przejściu w centrum Lwówka Śląskiego.

Z wstępnych informacji wynika, iż przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierująca samochodem Renault 62- latka, skręcając z ulicy Jaśkiewicza w Aleję Wojska Polskiego w kierunku cmentarza nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej, również 62- latce. Na szczęście prędkość pojazdu w tym miejscu była bardzo niewielka. Niemniej kobieta i tak trafiła do szpitala.

Pamiętajcie, mimo, iż to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, warto kierować się jednak zasadą ograniczonego zaufania i widząc, że samochód nie zwalnia nie wchodzić na przejście. Należy pamiętać także, iż pomimo zmiany przepisów, wtargnięcie na jezdnię tuż przed nadjeżdżający pojazd – nawet na przejściu dla pieszych – jest niedopuszczalne. Każdy kierowca powinien pamiętać, iż znak D-6 „Przejście dla pieszych” zobowiązuje do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności.

6 KOMENTARZE

 1. Kody na nieśmiertelność błędnie wpisała ta starsza gamerka .
  Ale zrespi się w szpitalu XD .
  A tak poważnie to bezwzględne pierwszeństwo będzie zbierało większą ilosc ofiar ponieważ w prostych umysłach liczy się się tylko fakt pierwszeństwa .
  Inne czynniki takie jak : masa pojazdu , stan techniczny drogi/pojazdu , prędkość pojazdu nie mają znaczenia przy potencjalnej drodze hamowania

  • dokładnie, warunki atmosferyczne? ślisko na drodze? wyjebane ma pierwszeństwo i leci, najgorsze są osoby bez prawa jazdy, które wbiegają na pasy przed autem “bo ja zdążę” i kompletnie nie zdają sobie sprawy z drogi hamowania chociażby

 2. kierowca ma zachowac ostroznosc i w karzdej chwili przepuscic pieszego a nie tylko gaz i do przodu bo ma wieksza mase pojazdu pierwszenstwo jest i tyle w temacie a ja sie nie stosuje do przepisow to sa takie skotki

 3. Prawo do pierwszeństwa nie zwalnia pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności. I mimo tzw. bezwzględnego pierwszeństwa na przejściu nie wolno pieszemu wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Drodzy piesi, skoro powołujecie się na przepisy, to pamiętajcie, że macie nie tylko prawa, ale też obowiązki. Zdrowy rozsądek też by się przydał.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here