Już jutro startuje SZTAFETA DLA KAMILA. I Ty możesz pomóc

0
745

Przyjaciele poszkodowanego w wypadku Kamila robią wszystko, by zgromadzić potrzebne na jego rehabilitację fundusze. Przyłącz się do akcji.

 

Już jutro z Kraszowic koło Świdnicy, z miejsca gdzie doszło do dramatycznego zdarzenia do domu Kamila w Skorzynicach koło Lwówka Śląskiego wyruszą przyjaciele Kamila. Biegacze w sztafecie pokonają dystans nieco ponad 100 kilometrów, a rowerzyści przejadą ok. 150 kilometrów.

Cel jest jeden: zebranie środków na rehabilitację mieszkańca gminy Lwówek Śląski.

Blisko sześć miesięcy temu Kamil Rzeźwicki uległ ciężkiemu wypadkowi. Od tamtej pory każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W tej walce nie jest sam i może liczyć na pomoc przyjaciół, którzy zbierają środki na jego rehabilitację.

Kamil Rzeźwicki, nasz kolega, który uległ ciężkiemu wypadkowi 30 kwietnia tego roku podczas pracy na jednej z linii kolejowych w okolicy Świdnicy, wymaga niestety bardzo intensywnej rehabilitacji, która jest kosztowna, dlatego też zrodził się wśród nas, biegaczy, pomysł, aby mu pomóc w jakiś sposób, przypomnieć jego sylwetkę i żeby ludzie dobrej woli przelewali środki na jego rzecz. Po to, aby ta rehabilitacja trwała i żeby szybko doszedł do zdrowia. – tłumaczył nam podczas przygotowań do wydarzenia Pan Jan Paraniak współorganizator akcji SZTAFETA DLA KAMILA, który wyjaśniał, iż biegnąc i jadąc rowerami chcą zwrócić uwagę na potrzeby swojego przyjaciela i zachęcić wszystkich ludzi dobrej woli do wpłacania środków, które zostaną przekazane na jego rehabilitację.

Chcemy wesprzeć naszego kolegę Kamila, który należy do OSP, jest ochotnikiem i warto takim ludziom pomagać, ponieważ on sam często pomagał innym. – tłumaczył Krzysztof Hammer lwówecki strażak, który zaangażował się w akcje SZTAFETA DLA KAMILA.

Do akcji już dziś włączają się lokalne firmy i instytucje – Energicznie włączyła się Państwowa Straż Pożarna we Lwówku Śląskim, Powiatowa Komenda Policji we Lwówku Śląskim, Nadleśnictwo Lwówek Śląski oraz firmy prywatne, które działają na terenie naszego powiatu.

Zachęcamy wszystkich do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: Sztafeta dla Kamila Rzeźwickiego.

W niedzielę, 25 października po godzinie 7 rano z miejsca wypadku, Kraszowic koło Świdnicy wyruszy grupa jedenastu biegaczy. Chwilę później wystartuje także grupa dziesięciu kolarzy. Przed biegaczami do pokonania w sztafecie jest dystans nieco ponad 100 kilometrów. Rowerzyści przejadą inną trasą dystans ok. 150 kilometrów.

Sztafeta odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i obowiązujących obostrzeń, dlatego nie odbędzie się powitanie uczestników wydarzenia na mecie, na którą dotrą późnym wieczorem.

Każdy z nas już dziś może przyłączyć się do akcji pomocy dla Kamila Rzeźwickiego. Nie trzeba biec, nie trzeba nigdzie jechać, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy kliknąć w poniższy link i dokonać drobnej wpłaty. Liczy się każda złotówka.

 

WPŁAĆ TERAZ

Kamil potrzebuje naszej pomocy

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here