Pani pieniądze w banku są zagrożone! – powiedział pseudo policjant

1
805

Na szali leżało kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak relacjonują nam czytelnicy podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego mężczyzna zadzwonił do jednego z biur na terenie gminy Mirsk. Chciał wyłudzić od kobiety dostęp do jej bankowego konta. Zdarzenie miało miejsce zaledwie kilka dni temu.

 

W ostatnim czasie policjanci z powiatu lwóweckiego otrzymali informację o próbie oszustwa na tzw. „funkcjonariusza publicznego”. Mężczyzna zadzwonił do kobiety z gminy Mirsk informując, iż pieniądze na jej koncie są zagrożone i poinstruował o przelaniu środków pieniężnych celem ich zabezpieczenia.” – potwierdza nasze informacje sierż. Olga Łukaszewicz Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Na szczęście kobieta w porę się zorientowała, iż może być to próba oszustwa, o czym poinformowała pracowników banku oraz funkcjonariuszy policji.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu lwóweckiego, aby zachowali szczególną ostrożność, gdy odbiorą telefon z prośbą o przekazanie pieniędzy. „Należy pamiętać, aby rozłączyć się i dokładnie zweryfikować uzyskaną informację. Podstawą jest zasada ograniczonego zaufania, a najważniejsze: nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom nieznajomym!” – dodaje pani oficer prasowa.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here