Zerwali i spalili unijne flagi

4
326
fot. poglądowe

Dokładnie 15 lat temu, 1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. W rocznicę tego wydarzenia w Bolesławcu zamaskowani sprawcy pozrywali z latarni unijne flagi a następnie je podpalili.

 

O sprawie informuje bolesławiecka straż miejska:

W nocy z 30 kwietnia na 1 maja 2019 roku operator monitoringu wizyjnego miasta Bolesławiec zauważył jak dwóch mężczyzn ściąga flagi unijne z miejskich latarni. Flagi zaczęły „znikać” z centrum miasta od godz. 1:00, jednakże dotyczyło to wyłącznie flag unijnych, flagi Polski pozostały nie ściągnięte.

Mężczyźni byli zamaskowani – mieli na głowach założone kominiarki. Oprócz ściągania flag z miejskich latarni próbowali także wejść na maszt obok Ratusza aby zerwać dużą flagę, jednakże bezskutecznie.

Niezwłocznie operator powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, który skierował patrol Policji na miejsce zdarzenia.

W międzyczasie mężczyźni wyrzucili zerwane flagi na bolesławieckim rynku i podpalili je, po czym zaczęli uciekać. Patrol Policji przybyły na miejsce ugasił palące się flagi i je zabezpieczył.

Dalsza obserwacja operatora monitoringu wizyjnego miasta Bolesławiec umożliwiła wskazanie Policjantom, gdzie znajduje się jeden ze sprawców, który został ujęty przez Policjantów. Dalsze czynności w sprawie prowadzą bolesławieccy Policjanci.

fot.: SM Bolesławiec
fot.: SM Bolesławiec

4 KOMENTARZE

  1. To rząd PO jest do tego zdolny nagrać filmik , wiedzieli że są kamery gra polityczna chcą zwalić na inną partię, dobrzy są w te klocki panie Schetyna.

  2. Dla tych co coś niecoś wiedzą i umieją liczyć wejście do unii nie wygląda tak korzystnie jak tumanią krętacze, jako naród więcej straciliśmy i stracimy niż zyskamy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here