Oszczędności – gdzie warto je przechowywać?

3
962
pixabay.com

Oszczędności pozwalają poczuć się bezpiecznie, zrealizować swoje marzenia, czy też wykaraskać się z sytuacji nieprzewidzianej – i właśnie dlatego tak istotne jest to, aby faktycznie starać się co miesiąc odkładać jakąś kwotę naszych zarobków. Dzięki temu zamiast brania kredytów gotówkowych (które przecież darmowe nie są) można kupić sobie droższe przedmioty za gotówkę, lub zapisać się do lekarza prywatnie. W jaki jednak sposób przechowywać swoje oszczędności, aby nie czuć potrzeby wybierania pieniędzy i tracenia ich na drobne rzeczy? Jak sprawić aby oszczędzanie było proste i przyjemne, i aby pieniądze nie traciły na wartości?

 

 

  1. Dlaczego warto oszczędzać pieniądze?
  2. Co można zrobić z oszczędnościami?
  3. Jak oszczędzać pieniądze na co dzień?
  4. Gdzie trzymać oszczędności?
  5. Rachunki oszczędnościowe czy lokaty bankowe?

Dlaczego warto oszczędzać pieniądze?

Jak zmotywować się do oszczędzania? Przede wszystkim wiedzą na co się oszczędza. Warto oszczędzać na rachunku w banku ponieważ takie pieniądze mogą ci się przydać na wiele sposobów. Dzięki oszczędnościom, nie będziesz musiał czekać na wizytę na NFZ jeżeli naprawdę pilnie będziesz jej potrzebować. Będziesz mógł kupić sobie rzeczy, na które nie stać cię na co dzień. Będziesz mógł wyjechać na wakacje w egzotyczne miejsce i nie spłacać później przez dwa lata niefrasobliwie zaciągniętego kredytu gotówkowego. Ba, będziesz mógł żyć spokojniej każdego dnia. A to zaledwie wierzchołek góry lodowej tego, dlaczego warto oszczędzać.

Co można zrobić z oszczędnościami?

Wszystko zależy od tego, na co oszczędzasz. Otwórz konto bankowe dla swoich oszczędności, na którym będzie oprocentowanie nominalne, tak aby nie kusiło cię wydawać tych pieniędzy. Jeżeli oszczędzasz do konkretnej kwoty, ponieważ chcesz po prostu coś sobie kupić, to robisz to tak długo, aż w końcu będziesz w stanie sobie tę rzecz sprawić. Z kolei jeżeli masz nadzieję na długoterminowe oszczędzanie, chociażby na swoją emeryturę, to wtedy będziesz musiał się przygotować na wieloletnie odkładanie pieniędzy i nie ruszanie ich przez cały ten czas.

Jak oszczędzać pieniądze na co dzień?

W skali roku oszczędności może naprawdę dużo przybyć, jednak aby tak mogło się stać, trzeba pamiętać o oszczędzaniu na co dzień. Jak tego dokonać? Przede wszystkim pamiętając o swoim celu. To najważniejsze. Kolejną kwestią jest to, aby pieniądze przelewać na konto oszczędnościowe zaraz po tym, gdy je się dostanie i nie czekać na koniec miesiąca nastawiając się na to, ile zostanie. Dlatego najlepiej jest z góry ustalić sobie, jaka kwota będzie przelewana co miesiąc w takie miejsce, jak lokata bankowa czy rachunek oszczędnościowy.

Gdzie trzymać oszczędności?

Gdzie trzymać pieniądze? Klienci indywidualni mogą trzymać swoje oszczędności zarówno na lokatach bankowych, jak i na kontach oszczędnościowych. Wysokość oprocentowania w obu tych miejscach jest różna i jest uzależniona od ilości oszczędności przechowywanych w takim miejscu. Zdecydowanie jednak warto trzymać swoje oszczędności w banku, a nie w skarpecie.

Rachunki oszczędnościowe czy lokaty bankowe?

Co będzie lepszym wyborem rachunek oszczędnościowy czy lokata bankowa? Prawda jest taka, że wszystko zależy od tego, ile masz oszczędności. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z oszczędzaniem, to zdecydowanie możesz wybrać rachunek w banku, natomiast jeżeli chcesz nieco zarobić na swoich oszczędnościach, to lepszym wyborem okaże się lokata. Więcej możesz dowiedzieć się na stronie internetowej http://lokatowy.pl.

-/materiał partnera/-Lh

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here