O kobietach w lwóweckiej Policji i nie tylko

0
1558

Policjantki z lwóweckiej komendy uczestniczyły w spotkaniu z uczniami szkoły ponadpodstawowej w Lubomierzu. Tym razem poruszony został temat inny niż zwykle. Mundurowe opowiadały m.in. o roli kobiet w Komendzie Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

 

 

Obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet, czy zbliżający się Dzień Mamy są zawsze świetną okazją do przybliżenia roli kobiet w Policji. Dzisiaj widok kobiet w policyjnym mundurze nikogo nie dziwi i nie zaskakuje, służą na równi z mężczyznami. Kobiety zatrudnione w jednostkach Policji, to nie tylko funkcjonariuszki, to także pracownice Policji, które swoją codzienną pracą wspierają mundurowych w działaniach na rzecz bezpieczeństwa.

Wczoraj, 17 maja 2023 r., policjantki z lwóweckiej komendy spotkały się z uczniami klas mundurowych z Zespołu Szkół w Lubomierzu, aby porozmawiać o roli kobiet w służbach mundurowych. Co ciekawe klasy o profilu policyjnym cieszą się co raz większym zainteresowaniem wśród nastolatek, które swoją przyszłość wiążą z mundurem.

fot.: Policja Lwówek Śląski

Podczas wizyty policjantki opowiedziały o tym, co skłoniło je do założenia policyjnego munduru i czym aktualnie zajmują się w lwóweckiej komendzie. Opowiadały o procesie rekrutacji i zachęcały wszystkich do wstąpienia w szeregi Policji.

Aktualnie w Komendzie Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim służy 20 policjantek. Realizują one swoje obowiązki we wszystkich wydziałach: kryminalnym, prewencji czy ruchu drogowego. Patrolują ulice, są przewodnikami psów służbowych, ścigają piratów drogowych i sprawców wykroczeń. Prowadzą dochodzenia, zajmują się pracą operacyjną i szukają groźnych przestępców. Wspierają ofiary przemocy i pracują z młodzieżą. Świetnie sprawdzają się jako dyżurne na stanowisku kierowania, jako dzielnicowe, czy oficerowie prasowi.

fot.: Policja Lwówek Śląski

Oprócz policjantek, w lwóweckiej komendzie zatrudnionych jest 20 pracownic cywilnych. Zajmują głównie stanowiska administracyjno-biurowe. Znajdziemy wśród nich panie sekretarki, kadrowe, panie odpowiedzialne za finanse i zaopatrzenie. Panie w cywilu odpowiedzialne są za dokumentację niejawną, obsługę archiwum oraz sprawy porządkowe. Ich codzienna praca jest niezbędna do właściwego funkcjonowania jednostki.

Wszystkie osoby zainteresowane służbą w policyjnym mundurze zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i zapraszamy do kontaktu. Informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać w Zespole Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim pod numerem telefonu 47 87 35 265 oraz na stronie https://praca.policja.pl/

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim/-

fot.: Policja Lwówek Śląski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here