Ostry protest w Lwówku Śląskim.

96
8189

Mieszkańcy Lwówka Śląskiego w proteście wyszli na ulice. Po spotkaniu na lwóweckim rynku protest przeniósł się na skrzyżowania, gdzie głównie młodzi ludzie spacerując po przejściach dla pieszych uniemożliwiali przejazd samochodów. Kierowcom puszczały nerwy. Dochodziło do ostrych starć. Jeden z kierowców próbował przedrzeć się przez tłum., efekt … ? Protestujący skopali samochód.

 

 

Po czwartkowym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który odebrał kobietom możliwość decydowania o aborcji z powodu przesłanek wskazujących na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu zagrażające jego życiu w całym kraju ludzie wyszli na ulice. Już nie tylko w wielkich miastach, ale także w małych miasteczkach Polacy głośno wyrażają sprzeciw wobec tego rozstrzygnięcia.

Wniosek o zbadanie zgodności obowiązujących od 1993 roku przepisów o przerywaniu ciąży z konstytucją złożyli w 2019 r. posłowie PiS, PSL-Kukiz’15 oraz Konfederacji. W czwartek 22 października orzeczenie Trybunału nie pozostawiło cienia wątpliwości.

Istotą sprawy było stwierdzenie, czy zgodnie z Konstytucją przerwanie ciąży może być dokonane w przypadku gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, zaś bez znaczenia pozostawała kwestia granic temporalnych dopuszczalności przerwania ciąży.

Rozstrzygnięcie zawisłego przed Trybunałem problemu konstytucyjnego wymagało przeanalizowania dwóch kwestii. Po pierwsze, ustalenia statusu prawnego dziecka w prenatalnej fazie życia, jego podmiotowości. Po drugie, dopuszczalności i granic przerywania ciąży, a więc działania w przypadku konfliktu wartości, ważenia dóbr.

Trybunał, oceniając art. 4a ust. 1 pkt 2 u.p.r., stwierdził zatem, że legalizacja zabiegu przerwania ciąży, w przypadku gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, nie znajduje konstytucyjnego uzasadnienia.

Omawiając skutki orzeczenia Trybunał stwierdził, że ustawodawca ma prawo, jak i obowiązek, dostosować stan prawny do wydanego wyroku.

Po decyzji TK część środowiska prawniczego, w tym konstytucjonaliści i karniści, alarmują, że nie można uznać tego orzeczenia za istniejące z uwagi na nieprawidłową obsadę Trybunału.

Polacy nie zgadzają się na takie rozstrzygnięcie i na wprowadzenie w kraju prawa zakazującego aborcji z powodu przesłanek wskazujących na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu zagrażające jego życiu. Protestują w wielkich miastach, protestują w małych miasteczkach.

W niedzielę, 25 października w Lwówku Śląskim po raz pierwszy od wielu, wielu lat spontaniczny protest zgromadził tylu uczestników. Ci spotkali się o godzinie 16 na lwóweckim rynku. W trakcie protestu mieszkańcy dotarli pod biuro posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości, gdzie zapalili znicze i zostawili część transparentów z hasłami.

Później protest przeniósł się na ulice, a właściwie skrzyżowania w mieście, gdzie już głównie młodzi ludzie z transparentami i okrzykami spacerowali po przejściach dla pieszych w proteście uniemożliwiając przejazd samochodów. Kierowcom, którzy długo stali w korkach puszczały nerwy. Dochodziło do scysji.

Niektórzy kierowcy próbowali omijać korek jeżdżąc po chodniku, próbowali też siłą „przepędzić” z przejść protestujących wjeżdżając w tłum, tak jak to zrobiła kierująca Nissanem, co spotkało się z ostrą reakcją młodzieży, która widząc, jak auto wjeżdża w ludzi i “bierze” na maskę jednego z uczestników strajku dokonała „samosądu” oklepując i kopiąc samochód. W tym przypadku dopiero szybkie pojawienie się mundurowych ostudziło zapały protestujących i gorącą krew kierowcy. Niemniej takie zdarzenia to pojedyncze incydenty. W korkach stali także i tacy kierowcy, którzy jednoczyli się z protestującymi i z wyrozumiałością czekali w korku.

Protestujący w Lwówku Śląskim młodzi ludzie w rozmowie z nami nie wykluczali, iż w najbliższych dniach, być może w najbliższą sobotę ponownie wyjdą na ulice, by pokazać swój sprzeciw.


Policja o protestach w Lwówku Śląskim i Gryfowie Śląskim

96 KOMENTARZE

 1. Organizatorów pociągnąć do odpowiedzialności. Jest zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób, nie wszyscy mają maseczki, nie zachowany dystans. Narazili mieszkańców na zakażenia. Dlaczego zwykły Kowalski otrzymuje mandat za brak maseczki, a tutaj takie zbiorowisko i nic. Gdzie ten sanepid i policja? Szpitale nie wytrzymują a ci urządzają sobie marsze i narażają miejscową społeczność. Gdzie rodzice osób niepelnoletnich? Nie wiedzą co robią dzieci i gdzie są. Ale jak przyniosą covida do domu to wtedy lament i strach. Kary dla organizatorów i uczestnikow za zlamanie zakazów epidemiologicznych.

 2. Huligani i zadymiaze. 90% z nich to nigdy w życiu Konstytucji nie widział na oczy, nie wie co to jest i kiedy powstała. Wiem bo widzę na zdjęciach kto był i wiem jaką mają wiedzę. Karać za narażenie ludzi na covid.

 3. A Real skąd wie,że legitki nie posiadalli?Teraz dowó osob. okazywali,bo wcześniej ze szkół na zagraniczne wycieczki wyjeżdżali(ha,ha!)A młodzież nieźle się spisała,aż tym niedowiarkom(?) na nerwach zagrała!!!Wszystich protestujących-Zdrowo pozdrawiam!!!A przeciwnikom-dużo wytrałości i mniej złości oraz zdrówka wiele,bo przy denerwowaniu jest niewiele…

 4. Jeden z portali internetowych będących własnością spółki Ringier Axel Springer zamieścił Poradnik demonstranta, z którego młodzież może się dowiedzieć, jak zachować się w czasie zatrzymania przez policję, że należy unikać zbyt charakterystycznych elementów ubioru, co ułatwi identyfikację przez służby, itd.
  Komuś ta zadyma w Polsce bardzo odpowiada.

  • Zacznijmy od tego że w polsce nie musi ingerować obcy wywiad bo ten rząd jest tak nieudolny, że sam destabilizuje państwo w szczycie epidemii, kiedy załamuje się służba zdrowia. niech już żydzi zrobią tutaj swoja kolonie 🙂

  • Zacznijmy od tego jak ma się zachować na przejściu pieszy!!! Poczytajcie proszę przepisy i nie mylcie przechodnia z zadymiażem. Kto tu pierwszy złamał przepis? Mądry wie. Reszta wychodzi na ulicę.

 5. A skąd LW.wie,że niepełnoletni udział brali,czyżby wszyscy znani?!Jeżeli ilości ludzi w zgromadzeniach mamy przestrzegać,to co w kościołach,a co w sklepach?Protestujących w maseczkach widziałam,nikomu nie zaszkodzili,w odstępach chodzili.A sklepowych LW nie zaraża,gdy codziennie do sklepu wpada

 6. Niszczenie mienia ludziom, którzy ciężko na to pracowali jest przykładem bandytyzmu. Pamiętajcie rowolucja zjada swoje dzieci. Zapłacicie za to….a wasi mocodawcy będą się z was śmiać. Jeżeli nie chcecie mieć dzieci poprostu się nie gździjcie po kontach jak małpy naczelne,

 7. Popieram protest ale czy może mi ktoś wytłumaczyć czemu ma służyć blokowanie dróg ??? Kierowcy także Was popierają a utrudniacie im jazdę a także stwarzacie zagrożenie w ruchu drogowym może pora na wycieczkę pod sejm ??? Wydaje mi się że typowy „kowalski” nie jest niczemu winien ludzie spiesza się do domów i swoich obowiązków wiec blokowanie dróg jest głupotą protestujcie pod odpowiednimi instytucjami to nie hejt a co do kopania auta nie wydaje się Wam że ktoś po prostu mógł się wystraszyć danej sytuacji ???

 8. Jeb*ć PiS, w końcu młodzież bierze sprawy w swoje ręce, bo wy staruch ze Lwówka tylko potraficie siedzieć na dupie i narzekać, brawo . Polska w rękach młodego pokolenia.

 9. Protest obserwowaliśmy- jesteśmy dumni i wspieramy! Szkoda tylko ze portal przedstawia wybrane przez siebie (niekorzystne dla protestujących) materiały i tekst!!! Bardzo dobrze ze zrobiliście trochę hałasu! Macie prawo do głosu i o niego będziemy walczyć !!!!!!
  Osoba z auta wjeżdżającą w tłum- czy to wporzadku ???? Przeszkadza wam młodzież ucząca się życia, nie przeszkadza dorosły robiący takie głupoty? I jeszcze raz- wstyd dla portalu za takie zakłamanie!

 10. Na każdym proteście dzieją się rzeczy nieprzewidziane, co by nie było jestem dumna z mieszkańców miasta, że pokazali solidarność z innymi ! Tak trzymać! Ładnych parę lat temu wszyscy zmierzalismy ku wolności, dziś niestety kierujemy się w drugą stronę. Wszelkie ruchy społeczne pokazują że jest w nas demokracja i że nie damy się totalitaryzmowi, który w mojej opinii zbliża się nieubłaganie. Jestem z wami !

 11. Jak łatwo podpuścić młode dziewczyny…. Myślą, że biorą udział w czymś pięknym i wzniosłym. Życie pokaże, jak bardzo się mylą. A na ich grzbietach znowu ktoś zaistnieje w polityce, założy intratne stowarzyszenie – będzie ich “reprezentować”.
  Tylko dzieci żal…

 12. Pani z Nissana pewnie spieszyła się do pracy Drugi przepis dotyczy kierowców. Brzmi następująco: Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.19

 13. Szybkie pojawienie sie mundurowych? Niebiescy stali i nic nie robili. Pani teraz powinna zglosic sie do rzeczoznawcy po wycene strat. Filmiki sa jakby ktos chcial zidentyfikowac sprawcow. Banda patusow co niczego nie uszanuja. Pozamykali szkoly i sie w d**ach poprzewracalo.

 14. To tak,po 1sze odnośnie obrony kogoś kto wjeżdża na pasy gdy są tam ludzie – jesteście kretynami jeżeli uważacie, że ktoś postępuje dobrze jeśli tak czyni. Jeśli osobie w tym samochodzie faktycznie ta sytuacja przeszkadzała i działała na nerwy co rozumiem to się dzwoni na policję i zgłasza utrudnienia w ruchu drogowym i czeka cierpliwie aż ta policja przyjedzie i sytuację wyjaśni. Po 2gie jak widzę protestujący maseczki mieli ,a w sklepach dosyć często jest podobne zagęszczenie ludzi i nikt problemu z tym nie robi ,więc nie bądźmy hipokrytami bo wszyscy po tych sklepach chodzimy. Po 3 mówicie, że niepełnoletni lub ogólnie młodzi ludzie brali w tym udział,i uważacie, że jest to argument przeciw.No cóż proszę mi powiedzieć czy osoba 18 letnia o iq powiedzmy 120 będzie mniej ogarnięta od 50 letniej o iq 90 ? Szczerze wątpię ,więc nie bawmy się w uprzedzenia.To osoby młode przede wszystkim powinny walczyć o lepsze jutro dla siebie i swoich rodzin w sytuacji gdy z dnia na dzień dzieją się rzeczy ważne dla przyszłości kraju. I po 4te, wszyscy tu piszący jesteście bez podania swoich imion i nazwisk.Wstyd mi za kraj w którym jak rozumiem po formach wypowiedzi w większości dorośli ludzie nie mają w sobie na tyle godności by brać odpowiedzialność za własne słowa.Brawo.

 15. Anarchia i patologia społeczną młodych ludzi którzy szukają wrażeń .Ludzie mają prawo do protestu i prawo mówi jak należy to robić to co zrobiła ta młodzież to krok do anarchii,żenada zadymiarzy gdzie była policja która powinna zadbać o porządek i oraz zakończyć nielegalne zgromadzenie.

 16. Bardzo dobrze, niech młodzi pokażą, że oprócz telefonów interesują się swoją przyszłością. Robić dym, pokazać, że to Wy ich macie gdzieś a nie na odwrót. Nie pozwólcie sobie ograniczać wolności czy to przez beznadziejny rząd czy kościół katolicki. Siedząc w domu jak Ci wszyscy którzy was negują nie osiągniecie nic !!! Nie będziecie tego żałować to Wy możecie być zmianą.
  Jest iskra, ale czy będzie pożar ?
  ***** ***

 17. Tak się nie protestuje to jest zwykła zadyma która utrudnia życie mieszkańców pas na jezdni to nie miejsce protestu. Ograniczono prawa pani z Nisanna o swobodnym przemieszczaniu się zniszczono mienie, żadna osoba nie doznała obrażeń ciała z powodu tej pannie. Protestować można ale zgodnie z prawem i nikt z obywateli nie może mieć ograniczonych sowich praw na skutek tych protestów. To co miało miejsce w Lwówku to zwykła chuliganka , damy temu przyzwolenie to niebawem zapłonom samochody i posypie się szko z witryn sklepowych.

 18. Ci którzy protestują w imię swojej wolności nie mogę ograniczać lub odbierać praw wolności i obywatelskich innym obywatelom. A z tego co widać innym osobą skutecznie te prawa na pewien czas odebrano. Nie tak wygląd protest obywatelski. Nie namawjajcie młodzież do łamania prawa. Protesty można organizować legalnie i z kulturą na pewno odniosą większy skutek i akceptacje społeczną inna droga to anarchia .

 19. Jak czytam w komentarzach słowa “iskra,pożar ” to swiadczy o prawdziwych intencjach piszących wywołanie chaosu i przepuszczam, że Ci zadymiarze nie mieli w reku Ustawy Zasadniczej i teraz będą myśleć a co to takiego. Młodzież do nauki i uczcie się łamać prawa.

 20. Zadymę zarobili młodociani a nie mieszkańcy. Konsekfencje powinni ponieść rodzice. Byłem tam przez chwilę i gdybym się odezwał zwrócił uwagę na pewno został bym pobity rozum podpowiadał żeby się stamtąd oddalić Ci młodzi ludzie szukali wrażeń i chcieli zaistnieć.

 21. Kaczyński, pis i zjednoczona prawica niszczy polskie społeczeństwo. ,,Dobra zmiana” trwa. Rośnie agresja, nienawiść, egoizm. Wszystkie patologie władzy.
  gdzie nasza ludzka polska EMPATIA. ?
  Kaczyński to zły człowiek, który sieje zło i chaos, żeby realizować swoją chorą żądzę władzy. Za 10 lat gówno z tego zostanie ! tylko polskie społeczeństwo z palcem w nocniku. (Przed nami niepowstrzymany wzrost epidemii i załamanie gospodarcze)
  Widzę, że ty jesteś dziś bliższy patologii komuny w jaką Kaczyński, pis i zjednoczona prawica zamienia dziś w 2020 r. Polskę.
  Bo demokracji już nie ma – a czyja to wina ?
  Komu oddaliście władzę ? Tak, to dopiero początek…..
  Wszystkim mądrym kobietom wielki szacunek. Polki jesteście wspaniałe. Nie dajcie się nikczemnej sekcie złych, ciemnych, małych zacofanych ludzi dyktatury rydzykokaczystowckiej !
  Tak, to dopiero początek…..

 22. Chyba lwowecka młodzież zapomniała po co wyszla z domu i o co walczy… Ze strajkiem to nie ma nic wspólnego, ewidentne szukanie okazji do zrobienia zadymy. Perfidne zatrzymywanie ruchu i atakowanie niewinnych ludzi to chyba nie jest idea strajku, który ma walczyć o prawa kobiet i wolność wyboru… Może byłoby warto zastanowić się jaki sens ma łażenie wokół lwowka i krzyczenie do powietrza… Jedźcie do Warszawy pod sejm, tam jest większe prawdobodobienstwo że, ktoś z rządu was usłyszy…

 23. Ci ludzie wyszli by prowokować i narzucać innym swoje zachowania to niedopuszczalne czuję sie zagrożona takim postępowaniem oni przekraczają granicę prawa,agresja i brak elementarnych zasad kultury w stosunku do innych.To się źle skończy. Apeluję do rodziców i nauczycieli zainteresujcie się jak zachowują się wasi wychowankowie poza domem Nie pogarda ale poszanowanie dla innych.

 24. kto to bydło wypuścił z klatek? toż to nawet 18 lat nie ma szuka tylko wrażeń. Byłem tam widziałem, nawet nie wiedzą za czym protestują. Powinni rozgonić to towarzystwo co czuje się bezkarne i nie szanuję żadnych norm. Normalni ludzie którzy są w zdecydowanej większości zajmują się swoimi sprawami a odsetek bydła wyjdzie na ulicę i robi raban.

 25. Do Empatii twoja wypowiedź to jedna wielka kloaka z której się żywisz, musisz być gigantyczne, mega nie empatyczny twoja domena to obrażać w jak obrzydliwym domu musiałeś się wychowywać tak to na pewno kloaka

  • Tak, to kaczyński, pis i zjednoczona prawica sprowokowały takie emocje i napięcia wśród Polek i Polaków.
   I to oni ponoszą odpowiedzialność za to, co się teraz dzieje tj. upadek autorytetu naszego państwa, instytucji demokratycznych, chaos i demoralizację władzy.
   Pamiętaj Edi, że w naszej Polsce kobiety – Polki też mają coś jeszcze do powiedzenia !
   A z tą kloaką to do lustra, bośmy nie rodzina, analfabeto jeden – ogłupiony zwolenniku kaczyzmu !
   Co z tego nam zostanie za kilka lat ????? – kacza kloaka !
   Tak się troszczycie o nasze zdrowie i życie obłudne sługusy kaczystanu !

 26. Byłam wczoraj na proteście i żenujaca postawa naszej policji,gdy baba wjezdzała autem w młodzież na krzyzówce pomiedzy pocztą nie zareagowali ba to by kobietę ukarać jechala autem na jeleniogórskich tablicach pewnie koleżamka Jareczka i bandy PIS,policja albo siè boi albo nie potrafi reagować na atak gdy kobieta celowo jechala w mlodziż i motocyklistę,dobrze ze jej skopali auto widać za mało bo powinna dostać łomot po mordzie ,a policja do sxzkoly bo kiepska reakcja ,zazalenie do komendanta policji na funkcjonariuszy tej akcji.Mlodzi ludzie poperam wasz protest,byliscie super.Mieszkanka Lwówka Śl.

 27. Protest? Większość tych, którzy tam byli to młodzież, która większość czasu przesiaduje w parku przy Polo, albo na tzw. patelni, ewentualnie można spotkać ich późnym wieczorem na ławkach przy alejkach. Oczywiście towarzyszące temu alkohol, papierosy i narkotyki, muzyka z głośników o wulgarnej treści i takie same rozmowy. Więc podejrzewam, że 90% nawet nie wiedziała czego dotyczy ten protest, poszli tam tylko dla atencji, szukania zaczepki, dla potrzeby wykreowania się na buntownika wśród swoich towarzyszy. Ktoś wcześniej wspomniał, że nie mieli przy sobie dowodów osobistych – tak to prawda, większość to jeszcze dzieci, które po proteście można było tłumnie spotkać pod jednym z otwartych w niedziele sklepów, a na ich paragonach w głównej mierze królowało piwo, jako nic innego nie znajdowało się w reklamówkach, które wynosili. Policja powinna momentalnie interweniować, raz za sam sposób prowadzenia protestu, jak i za brak przestrzegania zasad obostrzeń i dystansu społecznego. Dodatkowo takie osoby powinny mieć wyciągnięte w szkołach, do których uczęszczają – kwarantanna powinna być nadana na nich momentalnie, patrząc na całe to towarzystwo, to większość to zwykła patologia, która wykorzystała moment.

 28. Do pani mieszkanka Lwówka potok fekali wypływa z pani ust jest to pewnnie to część ścieków z warszawskiej CZAJKI, cuchnie i jest pozbawione empatycznej kultury osobistej ale najgorsze jest to że pani nic już nie pomoże, współczuję pani mieszkanko.

 29. na tą gówniarzerię to nie samochodem, a walcem bym podjechał, protest szybko by się rozszedł na wszystkie strony jednocześnie, tak im sie podoba aborcja, to ich rodzice by ich łyżeczkami skrobali, ale tym razem z ulicy!

 30. Dobrze ,że młodzież przejrzała na oczy. Szkoda , że protestów nie było jak likwidowali Trybunał Konstytucyjny.
  Za dużo wulgaryzmów, ale cel słuszny. Zmieniajcie maseczki, myjcie ręce i protestujcie nadal. To jest bardzo ważne , Wasza przyszłość zależy od grupy nawiedzonych “polityków”.

 31. Człowiek wraca po ciężkim dniu z pracy chce dojechać spokojnie do domu zjeść obiad ale przecież nie można inaczej wyrazić swojej opinii jak zablokować przejazd dla normalnych ludzi czy to ja wybrałem rząd? Czy to ja pisałem konstytucję więc dlaczego ja mam teraz ja muszę za to odpowiadać równie dobrze mogą w domu protestować np strajk głodowy ludzie usłyszą a nikt nie ucierpi 🙂

 32. Jak widzę taką rozdartą dzicz to jestem nie tylko za aborcja, ale nawet za eutanazją… Macie rację, ale z taką formą protestu to wypie*dalać pod sejm, bo tak tylko Bogu ducha winnych wokó*wiacie do granic wytrzymałości. A potem płacz bo komuś nerwy puściły…

 33. List mój adresuję do zwolenników PIS-u. Na początek cytat „Podstawą wszystkich wolności jest władza nad własnym ciałem i wszystkim, co się w nim znajduje. Inaczej jest tylko w przypadku niewolników” Katti Anker Møller, w przemówieniu wygłoszonym w Oslo 15 stycznia 1915 roku.
  Krótkie przypomnienie dla nas Polaków:
  1. Niemcy 9 marca 1943 wprowadzono paragraf 218 – “Kobieta zabijająca swój płód lub zezwalająca, by został zabity przez inną osobę, podlega karze więzienia, a w szczególnie poważnych przypadkach osadzeniu w zakładzie karnym. Również sama próba będzie karalna”
  2. Niemcy 1934 powstaje Biuro ds. walki z homoseksualizmem i aborcją.
  3. Adolf Hitler w 1938 ustanawia Mutterkreuz.
  4. Bentio Musolini we Włoszech, 1930 wprowadza całkowity zakaz aborcji.
  5. Hiszpania, gen. Franco oświadcza „Potrzebujemy silnych, płodnych matek” i wprowadza zakaz aborcji.
  6. Francja, kolaborujący z Hitlerem rząd Vichy w 1940 wprowadza zakaz przerywania ciąży.
  7. ZSRR, 27 lipca 1936 Stalin wprowadza zakaz aborcji. Zakaz przetrwał do 1954.
  Czy trudno dostrzec analogię do obecnej sytuacji w Polsce?
  Proponuję poczytać jak porozumienie Kościoła z rządem działa w Salwadorze – jednym z 7 krajów świata z całkowitym zakazem aborcji.

 34. Rozumiem te młode, niewinne dziewczyny… Krzyczały zgodnym chórem: “moja kusia – nie dla Jarusia”.
  To musiała być dla nich nieznośna trauma, że je jakiś Jaruś… molestował, czy co? No bo co miałoby grozić z jego strony ich “kusiom”? Boję się o genetyczne letalne (non cerebri) uszkodzenia ich dzieci…

 35. Do Emer. Nauczycielki (mam nadzieję) i innych…Czuje się pani zagrożona,to proszę rozważyć te słowa(wpisy).Być może pani wychowanków,co za nic mają młodzież:dzieci,wnuków,może pani sąsiadów.Wybrałam większość pogardliwych komentarzy,być może w to ktoś ne wierzy!Ale…”Bydło w klatce”, “Smarkacze i patologia”,”Młode i głupawe”,”Dzieciaczki”,”Smarkateria”,”Banda patusów”,”Anarchia i patologia”,”Chołota”,”Gamonie,zgraja”,”Patologia”,”Gównarzeria”,”Rozdarta dzicz”,”Huliganie i zadymiacze(?).Piękne wyrażenia o młodzieży powstały,aż wstydu nabrały!Z obrad sejmu też niezłe słówka leciały(nie chodzi o młodych),ale najbardziej w uszach zabrzmiały p. P.(teraz jest w Tryb.Konst.)Proszę nie kierować słów do Nauczycieli,tylko rozważyć błędy z lat…Pozdrawiam chodzących i tych -nie wychodzących! p.s.Szanujmy młodych,a przykład z Nas biorą!(co oglądają i komentarze czytają)

 36. Przecież Aborcje nadal będą wykonywane jeśli płód będzie martwy uszkodzony lub będzie to zagrażało życiu kobiety wiec o chu… tyle zadymy ??? Nie blokujecie dróg ludzie jeżdżą do pracy lub pracują jako kierowca idźcie pod siedziby PiS lub inne instytucje idioci !!!

  • No właśnie nie. Jeśli płód będzie uszkodzony (np. przy bezmózgowiu) kobieta będzie musiała donosić ciążę i go urodzić. Czy nie jest to okrutne? Czym jest zablokowanie drogi w obliczu tylu przyszłych tragedii ludzkich i ludzkiego cierpienia?

 37. Do Xyz tym,jeśli kierowca tira wiezie jakiś towar musi z nim być na czas jeśli klient czeka bądź towar podlega dalszemu transportowi i ktoś nie może czekać to są ogromne straty finansowe a także zmienia sie logistyka czas itp Proszę napisz mi dla czego blokowanie dróg NAM skoro jesteśmy za Wami i utrudnianie nam życia a także narażenie na koszty (my mamy rodziny na utrzymaniu a nie dają nam rodzice ) jest tak ważne ??? Z logicznego punktu widzenia to kompletny idiotyzm nie możecie robić manifestacji pod odpiewdnimi instytucjami ??? Odpowiadając na Twoje pytanie wydaje mi się ze lekarze maja odwiedni sprzęt do wykrycia tak poważnych zaburzeń które skończą się usunięciem ciąży proszę się zaznajomić dokładnie z tym co i jak zostało podpisane

 38. TA MŁODZIEŻ NAWET NIE WIE O CO IM CHODZI CO CHCĄ RŻNĄC NIE NARODZONE DZIECI?W SWOIM ŁONIE ? JAKIE TO BRUTALNE I OBRZYDLIWE , WY MŁODZI LUDZIE NIE WIECIE O CO CHODZI W TYM WSZYSTKIM A WYCHODZICIE NA ULICE , POCZYTAJCIE CO UCHWALIŁ TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY I USTAWA I OCHRONIE ŻYCIA I JAK ZROZUMIECIE CO CZYTACIE, ALE ZE ZROZUMIENIEM MOŻE PRZY POMOCY KOGOŚ KTO WAM WYTŁUMACZY TE USTAWY DOPIERO DYSKUTUJCIE A TERAZ A TYM CZASEM TAKIE BRUTALNE ZACHOWANIE I NIELEGALNA DEMONSTRACJA ORAZ WULGARNE SŁOWA I BRUTALNOŚĆ TYCH MŁODYCH NIEJEDNOKROTNIE NASTOLATKÓW NIE MAJĄCYCH O NICZYM POJĘCIA JEST NIE LEGALNE I POLICJA POWINNA WYCIĄGNĄĆ KONSEKWENCJE PRAWNE Z TEGO CO SIĘ STAŁO, PYTANIE GDZIE BYLI RODZICE TYCH MALO LATÓW , KTO ICH NAUCZYŁ TAKIEJ WULGARNOŚCI I BRUTALNOŚCI RODZIE NAM NIMI NIE PANUJĄ?I JAK ICH WYCHOWALI TO NIE JEDNOKROTNIE RODZICOM NALEŻY SIĘ KARA ZA SOJE DZIECI , TAK OBRZYDLIWEJ MŁODZIEŻY JESZCZE NIE BYŁO I DLATEGO TAKIE ZACHOWANIE NALEŻY TŁUMIĆ W ZARODKU , MAMY NADZIEJĘ ŻE PROKURATURA I POLICJA STANĄ NA WYSOKOŚCI ZADANIA. JAK MOŻNA BLOKOWAĆ NIE LEGALNIE DROGI I NA PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH GRAĆ GŁUPKA UDAJĄC , ŻE SIĘ ZAWIĄZUJE BUTY ZA TO TEŻ TRZEBA KARAĆ PONIEWAŻ TO BYŁO ROBIONE Z PREMEDYTACJA ZAGRAŻAŁO ŻYCIU I ZDROWIU LUDZI I BLOKOWAŁO RUCH NA DROGACH WSZYSTKO BYŁO NIE LEGALNE , TYLKO KRA MOŻNA PRZYWRÓCIĆ ICH DO PORZĄDKU , DEMOKRACJA JEST DLA LUDZI KTÓRZY PRZESTRZEGAJĄ PRAWA A NIE DLA BRUTALI ŁMIĄCYCH PRAWO I MYŚLĄCYCH , ŻE WSZYSTKO IM WOLNO. ONI SIĘ TEGO NAUCZYLI Z MEDIÓW OD TEJ BEZNADZIEJNEJ OPOZYCJI Z PO , LEWICY I INNYCH BRUTALIZUJĄCYCH PSEUDO ORGANIZACJI.

 39. Banda rozwydrzonych dzieciakow jaki to protest!!!!! Normalny wandalizm i zaklucanie porzadku Bezsyresowe wychowanie powinni dostac po kilka pal na dupe po plerach to wrócili by grzecznie przed komputery

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here