Ostatnie dni na składanie wniosków na zakup węgla od Gminy

0
601
wniosek_o_tani_węgiel_po_2000_od_gminy

Muszą się pośpieszyć wszyscy Ci, którzy zastanawiają się jeszcze, czy warto kupić tani węgiel od Gminy. Upływa bowiem termin przyjmowania wniosków.

 

 

Jak przypomina Burmistrz Lubomierza do 15 grudnia 2022 r. można składać wniosek o zakup do 1,5 tony węgla po preferencyjnych cenach dla gospodarstw domowych, które:

  • spełniają kryteria uprawniające do otrzymania dodatku węglowego, czyli posiadają piec wpisany do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków,
  • nie kupiły wcześniej węgla na sezon grzewczy 2022/2023 w cenie niższej niż 2 tys. zł za tonę, niezależnie od miejsca jego zakupu (np. PGG, PGE, Węglokoks, skład węglowy).

Jeśli w ramach preferencyjnego zakupu węgla do końca 2022 r. nie kupi się całej dostępnej puli, czyli 1,5 tony, to przejdzie ona na przyszły rok. Łącznie jednak nie będzie można kupić więcej niż 3 tony węgla. (Rozporządzenie Ministra Aktywów Państwowych 1 grudnia 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ilości paliwa stałego dostępnej dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego).

czytaj również: Kto może ubiegać się o dodatek energetyczny do 1500 zł? Wniosek

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here