Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki żegna się z urzędem

6
3666
Daniel Koko pożegnanie Powiat 02

Dobiega końca najdłuższa w historii polskiego samorządu kadencja. Ostatnie pięć i pół roku na fotelu Starosty Lwóweckiego zasiadał Pan Daniel Koko, który jak sam przyznaje, to był dla niego i jego zespołu czas bardzo wytężonej pracy.

 

My zapytaliśmy jego współpracowników, samorządowców, burmistrzów, szefów powiatowych jednostek, pracowników Starostwa, jak oni oceniają mijającą kadencję pod rządami Pana Koko?

– Współpracę oceniam bardzo wysoko, a proszę mi wierzyć, mam tę retrospektywę, bo współpracowałem już z pięcioma starostami i Daniela oceniam najwyżej, bez wątpienia. – podkreśla Pan Zbigniew Grześków Wicestarosta Lwówecki.

– Na początku było ciężko, było dużo problemów, była sprawa PCZ-u, padł wówczas też wniosek o odwołanie starosty, ale później sprawy poukładały się bardzo dobrze. Uważam, że to była najlepsza kadencja, w której ja uczestniczyłem, a była to moja piąta kadencja i tę kadencję postrzegam, jako najlepszą, jeśli chodzi o zadania, które zrealizowaliśmy. – przyznaje Pan Piotr Czembrowski, Radny Rady Powiatu Lwóweckiego.

– Ja myślę, że byliśmy w tej kadencji bardzo konstruktywną opozycją i bardzo dużo z tego tytułu uczył się Pan Starosta, który w mojej ocenie, w tej kadencji zrobił krok milowy w swojej karierze politycznej. Myślę, że będzie kiedyś kandydował do Sejmu, czego mu serdecznie życzę. W mojej ocenie ta kadencja rady była kierowana przez rzeczowego Starostę. – wskazuje Pani Krystyna Piotrowicz Radna Rady Powiatu Lwóweckiego.

– Oceniając te ostatnie pięć lat i współpracę pomiędzy Panem Starostą, a Gminą Lubomierz to muszę powiedzieć, że współpraca układała się bardzo dobrze. Na samym początku tej kadencji spotkaliśmy się w kluczowych tematach, rozmawialiśmy przede wszystkim o remontach dróg powiatowych, ustaliliśmy cele i wszystko, co zostało ustalone, zostało zrealizowane. Jako Burmistrz Lubomierza bardzo dobrze oceniam współpracę z Panem Starostą Danielem Koko. – mówi Pan Marek Chrabąszcz Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz.

– Jako Komendant Powiatowy Policji w Lwówku Śląskim muszę powiedzieć, że byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, bo przyszedłem tutaj z sąsiadującego powiatu i nie znałem nikogo, ale po pierwszym spotkaniu z Panem Starostą Danielem Koko byłem bardzo mile zaskoczony, ponieważ okazał się osobą w pełni otwartą na pomoc, bo tak to trzeba nazwać pomoc dla Policji, żeby to bezpieczeństwo w powiecie zapewnić na odpowiednim poziomie – przyznaje inspektor Jarosław Baran Komendant Powiatowy Policji w Lwówku Śląskim.

– Współpracę Pana Starosty Daniela Koko z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim oceniam na najwyższym poziomie. Jestem przekonany, iż dalej ta współpraca będzie kontynuowana, tym razem już z Panem Koko, jako Burmistrzem Gryfowa Śląskiego – wskazuje bryg. Andrzej Więdłocha Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lwówku Śląskim.

– Decyzje dotyczące rozwoju szkół, nie tylko Rakowic, ale generalnie szkół były bardzo trafnymi. Spotykaliśmy się z akceptacją naszych propozycji, które służyły rozwojowi szczególnie bazy szkół i w tej chwili mogę powiedzieć, że mamy jedne z najnowocześniejszych szkół na Dolnym Śląsku. Mówię to z pełną odpowiedzialnością, bo mam bardzo wielu gości i dyrektorów szkół z innych powiatów i są oni pod wrażeniem tego, co zostało u nas zrobione. Słowa, jakie słyszę od dyrektorów szkół z okolicznych powiatów świadczą, że ta współpraca dała efekty, a przecież o to chodzi żeby były efekty, bo one mają służyć nie tylko nam, ale przyczynić się też do tego, żeby ta nasza młodzież tworzyła mocną, suwerenną, demokratyczną i wolną Polskę. – podkreśla Pan Marek Łukasik Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich.

– W mojej ocenie Pana Daniela Koko można podsumować w trzech częściach. W tej pierwszej części stricte służbowej, jako szefa i jego relacji z pracownikami i tu w moim przekonaniu były te relacje dobre, a nawet bardzo dobre. Wprawdzie czasami pojawiały się jakieś rzeczy, co przecież jest wliczone w zarządzanie, jakby nie patrzeć tak dużą grupą ludzi, ale w mojej ocenie na tym stanowisku, jako szef zespołu sprawdził się bardzo dobrze.
Druga część, to ta także służbowa i podsumowanie, jako człowieka reprezentującego Powiat na zewnątrz. I tutaj z całą pewnością muszę powiedzieć, iż z mojego doświadczenia i obserwacji tej kadencji okazał się osobą, która świetnie reprezentowała nas na zewnątrz, profesjonalnie, z dużym zapałem i z odpowiedzialnością i to przyniosło bardzo dobre rezultaty dla Powiatu Lwóweckiego, czyli tak naprawdę dla nas, dla mieszkańców tej ziemi. Ponadto osoba na takim stanowisku powinna też cechować się jedną ważną cechą i Pan Koko miał i ma tę cechę, czyli decyzyjność, to znaczy tak szalenie potrzebna odwaga do podejmowania decyzji i brania odpowiedzialności za te decyzje, jeżeli się je już podejmuje.
I trzecia cecha, to ta strona nazwijmy ją ludzka, półprywatna. Tutaj też Pan Koko pozostawia po sobie obraz bardzo pozytywny, obraz osoby, która jest takim zwyczajnym człowiekiem, z którym można porozmawiać, pośmiać się, który nie robi barier i z którym można fantastycznie współpracować. – mówi Krzysztof Pysz Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej w Starostwie Powiatowym w Lwówku Śląskim.

Dziś Pan Koko żegna się ze swoimi współpracownikami, bo już za kilka dni rozpocznie nowe wyzwanie, jako Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski. Z okazji końca kadencji samorządowiec zaprosił wszystkich współpracowników na mały poczęstunek i krótkie podsumowanie ostatnich lat pracy. Wydarzenie stało się też okazją do złożenia podziękowań osobom i instytucjom, które w tym okresie aktywnie uczestniczyły w realizacji zadań na rzecz mieszkańców powiatu lwóweckiego.

Serdeczne słowa uznania kieruję, więc do Przewodniczącej Rady Powiatu Lwóweckiego oraz wszystkich Radnych, Członków Zarządu Powiatu Lwóweckiego, Sekretarza i Skarbnika Powiatu Lwóweckiego, Naczelników wydziałów oraz wszystkich Pracowników Starostwa Powiatowego, do Kierowników i Pracowników jednostek organizacyjnych Powiatu Lwóweckiego, Zarządu i pracowników Powiatowego Centrum Zdrowia oraz Burmistrzów Gmin naszego Powiatu – za współpracę, pomoc oraz realizację wspólnych inicjatyw i zamierzeń. Dziękuję za Państwa zaangażowanie i wsparcie.

Podczas pełnienia funkcji Starosty miałem zaszczyt współpracować z wieloma osobami, które, na co dzień, zarządzają instytucjami państwowymi, samorządowymi, społecznymi i prywatnymi przedsiębiorstwami – wszystkich nie sposób Was wymienić. Zarówno dla mnie, jak i dla wszystkich zaangażowanych, najważniejszym celem zawsze był rozwój naszego powiatu. Wspólnie osiągnięte sukcesy są nie tylko źródłem satysfakcji, lecz także dowodem na Państwa determinację i wytrwałość w dążeniu do doskonalenia aktywności społecznej i obywatelskiej. Niech to, co razem osiągnęliśmy, stanowi inspirację do dalszych działań na rzecz rozwoju Powiatu Lwóweckiego.

W czasie mojej kadencji, jako starosty mieliśmy okazję realizować wiele ważnych projektów i inicjatyw, które przyniosły rzeczywiste korzyści dla naszej społeczności. Dzięki naszej wspólnej pracy udało nam się wprowadzić innowacyjne rozwiązania w obszarach edukacji, zdrowia, infrastruktury czy ochrony środowiska. Każdy z tych projektów był dla mnie nie tylko wyzwaniem, ale także źródłem ogromnej satysfakcji i dumy z tego, że mogłem przyczynić się do poprawy, jakości życia naszych mieszkańców.

Chciałbym także wyrazić swoją wdzięczność za Wasze wsparcie i zaangażowanie w chwilach, gdy musieliśmy podejmować trudne decyzje czy stawiać czoła nieprzewidywalnym wyzwaniom. Wasze wsparcie i zaangażowanie były dla mnie ogromnym źródłem motywacji do dalszej pracy.

Niezmiernie cenię sobie również nasze relacje międzyludzkie, które udało nam się zbudować podczas wspólnej pracy. Mam nadzieję, że przyniosła ona nie tylko pozytywne efekty, ale także pozostawiła trwałe więzi, które będziemy pielęgnować przez długi czas.

Dziękuję Wam za wszystko, co razem osiągnęliśmy, za Wasze zaangażowanie, profesjonalizm i oddanie dla dobra naszej społeczności. Życzę Wam wszelkiej pomyślności w przyszłych przedsięwzięciach oraz obiecuję, że będę nadal dążył do realizacji naszych wspólnych celów w nowej roli burmistrza Gryfowa Śląskiego”. – mówił Pan Daniel Koko, który kierując słowa uznania, wszystkim obecnym złożył najszczersze życzenia wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

W tym tak ważnym nie tylko dla Pana Daniela Koko, ale dla wielu mieszkańców powiatu lwóweckiego, momencie podziękowania i życzenia odchodzącemu Panu Staroście składali nie tylko koledzy samorządowcy, szefowie jednostek, ale także pracownicy Starostwa, którzy z tej okazji złożyli na ręce swojego szefa specjalny list z podziękowaniami i życzeniami:

… Przez lata, które mieliśmy zaszczyt współpracować, zawsze byliśmy pod wrażeniem Pana profesjonalizmu i empatii wobec naszych potrzeb. Dzięki Pańskiej pracy, determinacji i konsekwencji dokonaliśmy znaczących postępów w naszym powiecie.

Jako pracownicy Starostwa Powiatowego, chcielibyśmy podziękować za wszystkie wysiłki, jakie włożył Pan w realizację naszych wspólnych celów.” – napisali pracownicy Starostwa, którzy złożyli swojemu szefowi życzenia powodzenia w nowych wyzwaniach i sukcesów na nowej drodze życiowej.

My ze swojej strony życzymy Panu Danielowi Koko, by każda obrana przez niego droga prowadziła do celu i kończyła się sukcesem.

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here