Okradli skup metali kolorowych. Grozi im do 10 lat

2
1936

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn sprawców włamania do punktu skupu metali kolorowych i kradzieży mienia. Straty, jakie spowodowali swoim przestępczym procederem, oszacowano na kwotę powyżej 1500 zł. Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem oraz oszustwa. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Olszynie wspólnie z lubańskimi kryminalnymi w wyniku podjętych czynności operacyjnych ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 30 lat mieszkańców gminy Olszyna w związku z włamaniem i kradzieżą części samochodowych.

Sprawcy po zerwaniu uchwytu w zamku dostali się do wnętrza hali magazynowej, skąd zabrali m.in. bęben hamulcowy, resory, pompy cieczy chłodzącej, półosie napędowe, przewód elektryczny oraz akumulator. Ponadto z pojazdu Mercedes Benz ukradli 30 litrów oleju napędowego. Łączną wartość skradzionego mienia pokrzywdzony oszacował na kwotę powyżej 1500 zł. Sprawcy skradzione mienie sprzedali w punkcie skupie złomu na terenie powiatu lwóweckiego. Policjanci odzyskali akumulator samochodowy.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanym zarzut włamania i kradzieży mienia jak i oszustwa doprowadzając inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd. Za czyn o , który są podejrzani, grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń KPP Lubań/-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here