Pierwszy przypadek koronawirusa w Jeleniej Górze

6
2759

Potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania na COVID-19 w Jeleniej Górze. To 71-letni mieszkaniec Zabobrza, kierowca PKS Jelenia Góra.

Informację potwierdził podczas dzisiejszej (20.03) konferencji prasowej Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

– Wczoraj po godzinie 18:00 Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Jeleniej Górze dostała informację, że jeden z mieszkańców Jeleniej Góry został zweryfikowany jako chory na COVID-19. Jest to pracownik PKS Tour Jelenia Góra – informował Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Zakażony to 71-letni mężczyzna, mieszkaniec Zabobrza, który pracuje na stanowisku kierowcy w PKS Tour Jelenia Góra. Mężczyzna już 13 marca poczuł się źle i podczas urlopu próbował leczyć się na własną rękę. 18 marca został zabrany przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Bolesławcu. Tam został przeprowadzony test, który następnego dnia dał wynik pozytywny. Obecnie przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Bolesławcu. Jego stan określany jest jako dobry.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jeleniej Górze prosi o kontakt osoby, które w dniach 9-13 marca 2020 roku podróżowały autobusem PKS Tour Jelenia Góra na trasie :

  • Jelenia Góra – Szklarska Poręba w godz. : 13:15, 16:30, 18:45.
  • oraz na trasie Szklarska Poręba – Jelenia Góra w godz. 15:40, 18:25, 21:00

Kontakt telefoniczny pod nr tel. 75 64 355 89 lub 75 64 573 92.

Obecnie w Jeleniej Górze 106 osób poddanych jest kwarantannie, a 117 jest pod nadzorem sanitarnym.

 

-/ 24jgora.pl /-

6 KOMENTARZE

  1. Był list na tym portalu, od Pani po zabiegu u felczera z koronawirusem. Pani na kwarantannie, pielęgniarki pracują… teraz to.
    Ten polskojęzyczny rząd nie ma nad tym kontroli. To co dzieje się we Włoszech to nic w porównaniu co będzie się działo tutaj.
    Dziewczyna we Wrocławiu z koronawirusem umarła na sepse. Szkoda że dziewuszka nie leżała 150 kilometrów na zachód bo tam pacjenci z sepsą po 5 godzinach wychodzą wyleczeni do domu poprzez dożylną aplikacje wysokich stężeń witaminy C. Mieszka tutaj masę ludzi którzy pracują w Niemczech, popytajcie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here