Omal nie zamarzła

7
3475

Zastępca Komendanta Komisariatu w Gryfowie pomógł starszej, schorowanej kobiecie, która wyszła z domu bez wiedzy rodziny i spędziła wiele godzin przy drodze w niskiej temperaturze.

 

Asp. Jarosław Rogulski zastępca Komendanta Komisariatu w Gryfowie Śląskim jadąc na służbę do Gryfowa Śląskiego zauważył na poboczu drogi leżącą osobę. Jak się okazało była to 73- letnia mieszkanka Radoniowa, ubrana tylko w koszulę nocną. Była bardzo wyziębiona z uwagi na temperatury, które wówczas spadały do zera. Policjant udzielił kobiecie pomocy okrywając ją tym co miał w samochodzie i wezwał na miejsce pogotowie i patrol policji. Po przyjeździe na miejsce rodziny kobiety okazało się, że nikt nie zauważył, że kobieta wyszła z domu i o której godzinie miało to miejsce. Ponadto kobieta cierpi na chorobę Parkinsona. Po przebadaniu kobiety przez zespół pogotowia kobietę oddano pod opiekę rodziny.

 

Policja apeluje, aby rodziny, które opiekują się starszymi, schorowanymi osobami zwracały większą uwagę na to, co się z tymi osobami dzieje. W tym przypadku niewiele brakowało, by doszło do tragedii, gdyby kobieta oddaliła się, np. w kierunku pól czy lasów, gdzie pomoc nie nadeszłaby tak szybko.

 

-/ st.post. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski /-

7 KOMENTARZE

 1. Brawo za postawę, lecz pewne kwestie zostają do poruszenia.
  Czy to zastępca komendanta, dzielnicowy, patrolowiec czy każdy inny, jest POLICJANTEM i takie zachowanie to jego obowiązek. Dlaczego zatem, wyziębiona kobieta nie została posadzona do samochodu, tylko pozostawiona została na zimnej ziemi i okryta kocem? Koc można było położyć na fotel i na nim posadzic biedną kobietę.
  “A może została potrącona?” ktoś za chwilę zapyta.
  Każdy policjant na pierwszy rzut oka zobaczy, że albo tak, albo nie.
  No i takie ostatnie, któż robił zdjęcie tej biednej pani skoro nie ma na nim bohatera?
  Czyżby autoprezencja na najwyższym poziomie?

  • A może powinien zarzucić te Panią na plecy i zanieść do domu? Pewnie Ty bys tak zrobił,ale każdy inny inteligentny i myślący człowiek nie wiedząc czy kobieta jest potrącona i być może ma złamany kręgosłup czy cokolwiek innego zachowa się tak jak ten policjant. I kto niby miał robić zdjęcia? Dlaczego nie policjant? Teraz wszystko się dokumentuje chociażby dla przestrogi. A może miał położyć się obok? Zajmij się dalej patrzeniem w okno czy sąsiad dobrze zaparkował a nie wypowiadaniem się na poziomie ameby.

  • Zapewne Pan policjant miał rentgen, rezonans i tomograf w oczach że na pierwszy rzut oka ocenił ze kobieta jest potrącona i nie ma np. złamań kończyn lub kręgosłupa. Jejku co za głąb pisze takie komentarze?

  • Drogi Panie , istnieje coś takiego jak dokumentacja zdarzenia . A jeśli miał Pan jakie kolwiek podstawy Pierwszej Pomocy to wiedział by Pan że osoby wyziębionej nie należy umieszczać w ciepłym pomieszczeniu, żeby nie doznała szoku termicznego.

 2. Po pierwsze: kobieta nie leżała wiele godzin tylko do 30 minut z przyjazdem do domu
  Po drugie: po co takie sensację robicie i wyśmiewanie się ze starszych ludzi?
  Po trzecie: ten artykuł już jest stary przecież teraz deszcz pada od kilku dni

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here