Ogolił głowę solidaryzując się z Amelką. Wesprzyj akcję. Pomóż małej wojowniczce

3
2145

Pięcioletnia Amelka – Mała Wojowniczka z Lwówka Śląskiego walczy z walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną typu B. Jej bliscy i przyjaciele starają się jak mogą, żeby wesprzeć ją w tej codziennej walce, a przede wszystkim żeby pomóc rodzicom w zbiórce środków na leczenie i rehabilitację dziewczynki.

 

Amelkę Samborską i jej rodziców wspiera Pan Dawid Kobiałka, który w celu rozpropagowania akcji pomocy przeprowadził już kilka wywiadów z rodzicami dziewczynki, w których to opowiadają oni o swojej córce i o jej walce.

Dziewczynka przyszła na świat, jako wcześniak z dysplazją oskrzelowo-płucną. Doskwierały jej bezdechy i często chorowała. Kiedy miała niecałe 4 lata zachorowała na zapalenie płuc, w wyniku, którego zmagała się z ropniakiem opłucnym. Lewe płuco było mocno ściśnięte i prawie nie pracowało. Dzisiaj jego wydolność to zaledwie 30%, ale odbudowuje się i wraca do formy.

W listopadzie 2020 roku wojowniczka zaczęła się skarżyć na ból pleców i nóżek. Dziewczynka trafiła do szpitala. Po wyjściu zmagała się z anemią. Dwa dni później padła diagnoza OSTRA BIAŁACZKA LIMFOBLASTYCZNA TYPU B.

„Amelka dzielnie znosi leczenie. Lekarze przyznają zgodnie, że jak na swój wiek pacjentka jest niezwykle dzielna i wyrozumiała. Niedawno rozpoczęła drugi cykl chemioterapii. Wszystko zmierza w dobrym kierunku i bardzo możliwe, że niebawem będzie przyjmować chemię w tabletkach. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, po dwóch latach dziewczynka będzie mogła zapomnieć o chorobie”. – tłumaczy Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” pod opieką, której jest dziewczynka. Jednak, żeby tak się stało potrzebę są pieniądze na leczenie i rehabilitację.

Dziś Pan Dawid Kobiałka z Lwówka Śląskiego solidaryzując się z Amelką zorganizował challenge – ogolił głowę (i nie tylko), tak jak ogolić włosy musiała Mała Wojowniczka:

“Stwierdziłem, że trzeba dać coś od siebie, żeby zmotywować ludzi do pomocy innym, więc ogoliłem głowę. Zainspirował mnie Rafał, ojciec Amelki. Poznaliśmy się podczas nagrywania rozmów dotyczących Amelki, rodzice Amelki są super ludźmi, więc dlatego zaangażowałem się jeszcze bardziej” – tłumaczy Pan Dawid Kobiałka i zaprasza do akcji swoich przyjaciół, znajomych, … a do wszystkich zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe na rzecz Amelki.

DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ FORMĘ POMOCY:

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here