Paczkomaty rosną jak grzyby po deszczu

10
1485
zdjęcie nadesłane przez czytelnika - dziękujemy!

Kolejny paczkomat staną wczoraj w Lwówku Śląskim. To już czwarta maszyna do odbierania i nadawania przesyłek. A to nie koniec.

 

 

Rozwój sieci paczkomatów

Prezes InPost zapowiedział, iż chce by każdy mieszkaniec naszego kraju bez względu na to czy mieszka w wielkim mieście, czy na wsi miał do paczkomatu jak najbliżej:

„Chcemy, aby każdy nasz klient – niezależnie, czy mieszka w jednym z największych miast w Polsce, średnim czy małym miasteczku lub na wsi – miał do swojego Paczkomatu® jak najbliżej. Nie ma tygodnia, żeby nie trafiały do nas prośby od lokalnych społeczności o Paczkomat® w nowej dzielnicy, na kolejnej ulicy, czy też w kolejnej gminie. Dlatego nie zwalniamy i realizujemy nasz plan rozwoju sieci – planując stawianie w 2021 roku 100 nowych maszyn tygodniowo”. – podkreślał w jednym z wywiadów Rafał Brzoska, prezes InPost.

Zakochaliśmy się w paczkomatach – liczby nie kłamią.

Dziś rozwój tej branży nikogo już nie dziwi. Zakupy w sieci oraz wygodny odbiór towarów w paczkomatach stały się dla wielu niemal codziennością. Według raportu Gemius z lipca 2020 roku Paczkomaty® były najczęściej wybieraną formą dostawy – wyprzedziły kurierów. Taki typ dostawy towaru preferowało aż 61% kupujących w Internecie. Oznaczało to wzrost popularności usługi wśród internatów aż o 9 punktów procentowych w porównaniu do wyników raportu za 2019 rok. Po raz pierwszy w historii Paczkomaty® pobiły w popularności dostawy kurierem, które wybiera 55% badanych – jest to pierwszy tego typu wynik na świecie.

Dalszy rozwój paczkomatów

Z pewnością nie bez znaczenia na wielkie przyśpieszenie rozwoju tej branży miała pandemia koronawirusa. Zamknięte sklepy przeniosły swoją działalność do sieci. Tam też skierowało się gro kupujących. A łatwość odbioru towaru w paczkomacie, w dowolnej porze dnia, czy nocy, bez stania w kolejce na poczcie, czy czekania pół dnia w domu na kuriera sprawia, iż wkrótce paczkomaty staną się tak popularne w naszym krajobrazie, jak jeszcze niedawno temu były budki telefoniczne, czy skrzynki pocztowe.

Paczkomat w Lwówku Śląskim

Wczoraj w Lwówku Śląskim stanął kolejny – czwarty paczkomat. Zlokalizowany on jest przy murach obronnych, przy ulicy Zamkowej. Wcześniej paczkomaty w mieście stanęły przy marketach: Lidlu, Netto i Intermarche.

Gdzie stanie kolejny paczkomat w Lwówku Śląskim?

10 KOMENTARZE

  1. Nie zakochaliśmy się w paczkomatach tylko nienawidzimy poczty pl i kolejek i godzin otwarcia i nadąsancyh lal. A czy konserwator zabytków pozwolił na to szkaradztwo pod zabytkowymi murami obronnymi???

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here