Odzyskano skradziony samochód. Złodzieje zatrzymani

15
5736

Kilka godzin trwały policyjne działania zmierzające do zatrzymania złodziei, którzy wczoraj wieczorem z parkingu przy markecie ukradli BMW 630i GT.

 

W środowy wieczór 30 grudnia 2020 roku z parkingu przed marketem “Sawczak” w Gryfowie Śląskim złodziej ukradli samochód BMW 630i GT G32 2019 r. Na parking podjechali osobowym Audi. Widząc BMW z włączonym silnikiem wskoczyli do niego i ostro ruszyli z miejsca. Szybko jednak okazało się, że na tylnym siedzeniu jest nastolatek, syn właścicieli auta. Bandyci zatrzymali się i w zdecydowanych słowach kazali chłopakowi wysiadać, po czym odjechali.

Natychmiast o zdarzeniu poinformowana została policja, która przystąpiła do ustalenia kierunku w którym udali się złodzieje oraz pościgu za nimi. Ten trwał kilka godzin. Złodziejom nie udało się zmylić mundurowych i zostali zatrzymani a auto odzyskane.

Jeszcze w nocy zatrzymano jednego ze złodziei. Obecnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania drugiego ze sprawców. Obaj to 25- letni mieszkańcy powiatu lwóweckiego. Teraz czeka ich – miejmy nadzieję, że – surowa kara.

Lwóweccy policjanci nie kryją, iż w całej operacji niezwykle pomocni okazali się mieszkańcy, którzy w sieci udostępniali posty, wymieniali się informacjami i dzwonili na policję przekazując kolejne szczegóły. Dziękujemy wszystkim za pomoc – mówi st. sierż. Rafał Kościelny z lwóweckiej policji.

Aktualizacja

Policja potwierdza, iż drugi mężczyzna podejrzany o kradzież został chwilę po południu zatrzymany na terenie Lubomierza.

15 KOMENTARZE

 1. To jakieś smrody i nieudacznicy.
  Ukradli ale nie wiedzieli co dalej.
  Cud że nie rozbili samochodu z taką mocą silnika.
  Taniej było wynająć i pojeżdzić a tak będzie odsiadka.
  Ale to i tak na koszt podatnika.

   • Lolo to ty chyba nie masz wyobrażni.
    Auto prowadzę co dnia i też ma trochę mocy.
    Ale do tego trzeba mieć rozum,wiedzę i umiejętność.

    Przesiadka z jakiegoś trupa co ledwo jeżdzi (Audi) do takiego samochodu,adrenalina,pościg,możliwe że naćpani,brak planu.
    To raczej cud że się nie rozbili.
    I nie pisz mi takich pierdół o ułomności bo sam wychodzisz na …
    Ale może to twoi kumple nieudacznicy?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here