Odpowiedzą za kradzież samochodu i dewastację mieszkania

0
1581

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić parze młodych ludzi, zatrzymanych przez świeradowskich policjantów, a podejrzanych o kradzież z włamanie do pojazdu oraz zniszczenie mienia. Sprawcy zostali zatrzymani po kilku godzinach od poinformowania policji przez pokrzywdzonego o zaistniałym zdarzeniu. Za te przestępstwa prokurator objął ich dozorem policyjnym oraz zastosował wobec nich zakaz opuszczania kraju.

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie Zdroju ustalili i zatrzymali 34-letniego mężczyznę oraz jego 21-letnią towarzyszkę podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu.

Policjanci potwierdzili, że młodzi ludzie od kwietnia 2019 roku do stycznia 2020 roku w miejscowości Leśna dokonali dewastacji wyposażenia w wynajmowanym przez ich kolegę lokalu mieszkalnego. Ponadto ustalono, że sprawcy dokonali włamania do pojazdu marki Ford Focus, który następnie został przez nich wywieziony na teren powiatu zgorzeleckiego. Pojazd został odnaleziony i zabezpieczony do dalszych czynności prowadzonych przez policję.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów kradzieży z włamaniem do pojazdu oraz zniszczenia mienia. Prokuratura Rejonowa w Lubaniu zastosowała wobec nich dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju. Za czyny, których się dopuścili grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

-/ asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here